POLITYKA

„Czynni szatani” z PO i Donald Tusk

Joanna Lichocka z PiS w mocnych słowach oceniła polityków PO i Donalda Tuska. Poszło o ich podkopywanie Polski w Unii Europejskiej. 

 

Lichocka pytana w piątek w Radio Warszawa o to, czy w PiS nie ma poczucia, że powinno być więcej efektów w zażegnaniu konfliktu z KE, podkreśliła, że „nie, bo wszyscy zdają sobie sprawę, że to są bardzo trudne rozmowy”. „Bardzo trudno będzie jeszcze w tym dochodzeniu do kompromisu z KE, ponieważ są tam +czynni szatani+, nawiązując do „Chorału” Kornela Ujejskiego, którzy dbają o to, żeby do tego porozumienia nie doszło. Są to oczywiście politycy PO i jest tą osobą również w mojej ocenie Donald Tusk” – stwierdziła.

Jej zdaniem politycy opozycji posunęli się ostatnio do tego, że grożą Polsce nie tylko sankcjami, ale tym, że „dopóki oni nie dostaną z powrotem stołków, Polska nie będzie dostawać pieniędzy – że tak to załatwią, że będą pieniądze zamrożone, przeznaczone np. na rozwój Warszawy i dopóki Trzaskowski razem z ludźmi Hanny Gronkiewicz-Waltz nie będą dalej rządzić Warszawą, nie będzie pieniędzy”.

W ocenie posłanki są to skandaliczne działania wycelowane wprost przeciwko interesowi Polski i przeciwko polskiej racji stanu. „Jest to egoizm i działanie w imię własnych partykularnych interesów wprost wypływające z tradycji Targowicy” – dodała Lichocka.

skjs/Radio Warszawa

Komentarze

Zobacz także

Chińczycy pokochali wnuczkę Donalda Trumpa. Sami przyznacie, że Arabella jest NIESAMOWITA

Redakcja malydziennik

Chcą nadać Owsiakowi honorowe obywatelstwo Łodzi! Narodowcy PROTESTUJĄ!

Redakcja malydziennik

"The Economist" straszy świat Trumpem. To koniec historii jaką znamy!

Redakcja malydziennik
Ładuję....