ARCHIWUM

Czy wiesz, że joga to dzieło … szatana?

Wielu śmieje się z tych osób, które badając działanie złego ducha mówią, że szatan przenika przez ćwiczenia jogi. Prawda jest taka, że tak się właśnie dziej. Jeden z najbardziej znanych egzorcystów świata ojciec Amorth, który w zeszłym roku umarł, tak mówił o jodze…

Egzorcysta o. Gabriele Amorth mówił wprost: joga jest dziełem szatana i prowadzi do zła.

 

„Joga to dzieło szatana. Myślisz, że robisz to dla treningu swojego mózgu i ciała, a tak naprawdę prowadzi to do hinduizmu. Wszystkie te orientalne religie bazują z kolei na fałszywej wierze w reinkarnację” – wyjaśnia o. Gabriele Amorth, watykański egzorcysta.

 

I dodał: „Szatan zawsze się ukrywa. Bardziej od wszystkiego innego pragnie, by ludzie nie wierzyli w jego istnienie. Bada każdego z nas, nasze relacje z dobrem i złem – a potem nas kusi”. Dla ojca Amortha jasne było to, że poprzez tego typu praktyki, związane często z sektami, diabeł kusi przede wszystkim młodzież. Zdaniem o. Amortha oddziaływanie jogi na młode osoby można przyrównać do diabelskiego wpływu książek o Harrym Potterze. Rodzice kupują je dzieciom myśląc, że to niewinne opowieści; tymczasem poprzez nie szatan zbliża najmłodszych do świata złych mocy.

 

Warto również dodać, że Kościół katolicki pisze o jodze również wprost: "Niektóre ćwiczenia fizyczne wywołują wrażenia spokoju i odprężenia, uczucia błogości, a nawet światła i ciepła, przypominające radości duchowe. Branie ich za autentyczne pociechy Ducha Świętego oznaczałoby całkowicie błędne pojmowanie drogi duchowej. Nadawanie im znaczeń symbolicznych, typowych dla doświadczenia mistycznego, gdy nie odpowiada im moralna postawa zainteresowanego, ujawniałoby pewien rodzaj umysłowej schizofrenii, która może prowadzić nawet do zaburzeń psychicznych, a niekiedy do odchyleń moralnych" ("O niektórych aspektach medytacji chrześcijańskiej” z 1989 roku (s. 28)".

 

Wystrzegaj się więc szatan….

Źródło: Facebook

Komentarze

Zobacz także

Polski konsul pomagał w Norwegii rodzinom. A teraz…

Redakcja malydziennik

Oto kim naprawdę jest Mahomet!

Redakcja malydziennik

Leczył z homoseksualizmu. Teraz przeprasza, ponieważ…

Redakcja malydziennik
Ładuję....