CYWILIZACJA

Czy według teologii katolickiej dzieci MUSZĄ być SZCZEPIONE?

Opinię, wedle której, rodzice mają – z punktu widzenia katolickiej nauki społecznej – obowiązek moralny szczepienia dzieci formułują na łamch „American Journal of Bioethics Paul J. Carson i Anthony T. Flood z North Dakota State University.

Uzasadnieniem dla obu uczonych są dwie zasady katolickiej nauki społecznej, a mianowicie „solidarność” i „dobro wspólne”. To właśnie one mają uzasadniać obowiązkowe szczepienia, do których katolicy mają być zobowiązani, by chronić społeczeństwo.

 

– Odmawiając szczepień samych siebie i swoich dzieci zrywamy solidarność z naszymi sąsiadami i naruszamy dobro wspólne – podkreślają etycy. I dodają, że odmowa szczepień jest także naruszeniem zasad sprawiedliwości osobistej. – Ochrona przed poważnymi chorobami stanowi dobro, które powinno być sprawiedliwie rozdystrybuowane w społeczeństwie – podkreślają i dodają, że w związku z tym, ci którzy mają dostęp do szczepionek powinni je stosować.

 

Nie jest to jednak, warto o tym przypomnieć, opinia ogłoszona przez Magisterium Kościoła. Istnieją liczne argumenty moralne, które mogą dowodzić opinii wręcz przeciwnej, zgodnie, z którą obowiązku takiego rodzice nie mają.

Źródło: BioEdge.org/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

MAKABRA nad Bałtykiem! TURYŚCI natychmiast zadzwonili na policję. Na PLAŻY znaleźli MARTWE…

Cejrowski apeluje: Rodzice do budowania autostrad, inaczej wam się w głowach poprzewraca!

Ojcowie, bądźcie wzorem dla swoich dzieci!

Redakcja malydziennik
Ładuję....