POLITYKA

Czy Trump ujawni nowe fakty nt. zamachu na Papieża Jana Pawła II?

Paul Kengor, autor książki o współpracy 40. prezydenta USA Ronalda Reagana z Janem Pawłem II uważa, że prezydent Donald Trump powinien ujawnić posiadane przez CIA informacje o zamachu na papieża. Powinien też wezwać Putina do wyjaśnienia roli Kremla w tym zamachu.

„(Wywiad Moskwy – przyp. red. ) zlecił zamach na papieża i jest to najwyższy czas, abyśmy dowiedzieli się, co naprawdę się zdarzyło” – powiedział Paul Kengor, wykładowca nauk politycznych w Grove City College w Pensylwanii, cytowany w środę przez amerykański portal „Daily Signal”. 

Profesor Kengor, autor m.in. biografii Ronalda Reagana, ma nadzieję, że poprzez nagłośnienie roli Moskwy w nieudanym zamachu na Jana Pawła II w 1981 roku, nakłoni prezydenta Donalda Trumpa do wykazania odpowiedzialności Kremla za ten zamach, który nazywa „zbrodnią stulecia”. 

W wywiadzie dla „Daily Signal”, portalu finansowanego przez waszyngtoński think tank Heritage Foundation, Kengor ujawnił, że dotarł do „supertajnych materiałów wywiadu amerykańskiego”, dotyczących próby zamordowania 13 maja 1981 r. na placu Świętego Piotra w Rzymie Jana Pawła II przez tureckiego zamachowca Mehmeta Alego Agcę.

 

Czy poznanym nie tylko tajemnice zamachu na Papieża ale i też dokumenty nt. katastrofy smoleńskiej, jakie są w posiadaniu amerykańskiej CIA? 

 

Źródło: tvp info

Komentarze

Zobacz także

Kijowski wzgardzony? Został zablokowany przez uczestników protestu

Obrażenia premier Szydło były bardzo poważne. Jest opinia biegłych w sprawie wypadku w Oświęcimiu

Urodziła dziecko z gwałtu. I ani przez moment tego nie żałowała

Redakcja malydziennik
Ładuję....