CYWILIZACJA

Czy to koniec imigracji przez Morze Śródziemne? Włosi nie wpuścili statku Lekarzy bez granic

Włochy wprowadziły nowe prawo regulujące pracę organizacji pozarządowych przy ratowaniu uchodźców. NGO’sy nie chcą jednak współpracować.

Właśnie nastąpił też pierwszy akt nie wpuszczenia jednostki pozarządowej na wody Włoch. Był to statek "Lekarzy bez granic", który miał na pokładzie 127 imigrantów.

 

Włoskie służby nie odesłały jednak jednostki do Libii, tylko na wodach międzynarodowych przejęły ludzi i odwiozły ich na Lampedusę. Tam trafią do obozów uchodźczych, ale otwiera to im furtkę do drogi na kontynent.

 

"Lekarze bez granic" nie zgodzili się wcześniej na obecność funkcjonariusza policji na pokładzie, do czego obliguje nowe prawo. Spośród 8 podobnych organizacji pozarządowych, dopiero 4 przystały na warunki władz.

 

Wcześniej pisaliśmy o oskarżeniach wobec Niemców przejmujących imigrantów bezpośrednio od przemytników. Pisaliśmy także o działania Włoch, które mają doprowadzić do zniechęcenia przybyszów do podróży przez Morze Śródziemne.

Źródło: tvp.info

Komentarze

Zobacz także

Siostrzenica Martina Luthera Kinga miażdży uczestniczki Marszu Kobiet: A kto ujmie się za tymi dziewczynkami, które są abortowane?

Redakcja malydziennik

Mężczyźni, którzy oglądają pornografię, są mniej zadowoleni z relacji w realnym życiu

Zamachowiec-samobójca właśnie wysadził swój samochód! Są liczne ofiary!

Ładuję....