POLITYKA

Czy to imigranci islamscy zaatakowali? 4 policjantów rannych w zajściach w berlińskiej dzielnicy Friedrichshain!

W trakcie zamieszek, do jakich doszło w nocy z piątku na sobotę na ulicy Rigaer Strasse w dzielnicy Friedrichshain we wschodniej części Berlina, obrażenia odniosło czworo policjantów – poinformowała niemiecka policja.

Według niej, dziesiątki zamaskowanych napastników obrzucały funkcjonariuszy butelkami, kamieniami i fajerwerkami. Straż pożarna musiała gasić płonące kontenery na śmiecie i samochody, podpalono także przewoźną toaletę. Aresztowano czterech mężczyzn w wieku od 22 do 29 lat.

 

Jak podała policja, uczestnicy zamieszek rozpalili najpierw ognisko na skrzyżowaniu. Gdy jednostka interwencyjna usiłowała utorować tam drogę straży pożarnej, na funkcjonariuszy spadł grad przedmiotów. Teren oświetlał z góry policyjny śmigłowiec, gdyż latarnie uliczne najwyraźniej powyłączano lub uszkodzono.

 

Przyczyna zamieszek nie jest na razie jasna. Policja prowadzi dochodzenie w związku ze szczególnie poważnym zakłóceniem porządku publicznego, podpaleniem i usiłowaniem uszkodzenia ciała. Jak zaznacza agencja dpa, na Rigaer Strasse ustawicznie dochodzi do zajść między lewicowymi autonomistami i policją. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Nastolatka z Zespołem Downa powiedziała TO Angeli Merkel. Kanclerz Niemiec nie była zadowolona

Redakcja malydziennik

Krystyna Pawłowicz tego Owsiakowi nie daruje i zapowiada: "Nie będę z panem Owsiakiem przez media rozmawiała"…

Redakcja malydziennik

Uciekają, bo chcą pozostać chrześcijanami. Patriarcha apeluje o większe wsparcie dla chrześcijan w Syrii i Iraku

Ładuję....