RELIGIA

Czy to będzie HIT? Twórca "Madagaskaru" tworzy film o Guadelupe!

Reżyser nowego obrazu na temat Matki Bożej z Guadelupe nie jest byle kim – przez lata pracował jako animator i to jego wprawną ręką stworzone postaci możemy oglądać w drugiej części "Shreka", a także "Księciu Egiptu".

„Czuję się jak współczesny Juan Diego, ponieważ otrzymałem szansę na opowiedzenie tej historii”. Tak powiedział reżyser powstającego właśnie filmu „Tepeyac”, Enrique Navarrete, który pracował przy niektórych projektach wytwórni Dreamworks („Książę Egiptu”, „Shrek 2”, „Madagaskar”). Nowy obraz, tworzony w animacji 3D, ma opowiadać o Matce Bożej z Guadalupe, cudownym wizerunku czczonym w narodowym sanktuarium Meksyku. Objawienie się Maryi miejscowemu Indianinowi, św. Juanowi Diego, stanowi moment kluczowy w historii tego amerykańskiego kraju, prowadzący do pogodzenia skłóconych kultur hiszpańskiej i azteckiej – jak wskazał scenarzysta i producent filmu, Juan Ignacio Peña.

 

Budżet realizacji projektu to 6 mln dolarów. Jego dystrybucję do kin planuje się na koniec 2018 r. Tytuł „Tepeyac” nawiązuje z kolei do nazwy wzgórza, na którym młody bohater otrzymał wizję Matki Bożej „Morenity”.

Źródło: Radio Watykańskie/ LinkedIn

Komentarze

Zobacz także

Czy Obama i FBI dokonali puczu w Watykanie i odsunęli papieża Benedykta XVI?

"W relacji św. Józefa do Maryi nie było nic z zachowania arbitra"

Redakcja malydziennik

Oto co postępowy Franciszek myśli o smartfonach na Eucharystii! "Kiedy odprawiam Mszę i widzę tyle podniesionych telefonów…"

Redakcja malydziennik
Ładuję....