POLITYKA

Czy to będzie flaga nowego kraju w Europie? Parlament zbuntowanej Katalonii ogłosił niepodległość!

Kataloński parlament w tajnym głosowaniu opowiedział się za ustanowieniem niezależnej od Hiszpanii Republiki Katalonii. Nie wzięły w nim jednak udziału ugrupowania opozycyjne – socjaliści, centroprawicowa Partia Ludowa i liberałowie z Ciudadanos – które zbojkotowały głosowanie.

Premier Mariano Rajoy już zaapelował o spokój i zapowiedział, że w Katalonii "przywrócone zostaną rządy prawa". W zanadrzu Madryt ma artykuł 155 konstytucji, a Senat właśnie go przegłosował.

 

W tajnym głosowaniu, które ma zdecydować o ogłoszeniu niepodległości Katalonii, nie wzięli udział przedstawiciele partii opozycyjnych – socjaliści, centroprawicowa Partia Ludowa i liberałowie z Ciudadanos. Na znak protestu opuścili salę posiedzeń.

 

Decyzja o przyjęciu deklaracji niepodległości Katalonii wywołała euforię wśród tysięcy ludzi zebranych przed budynkiem parlamentu. Obserwowali oni obrady na telebimach. Posiedzenie parlamentu Hiszpanii trwa za to od 12 – w jego trakcie przegłosowowano procedury odebrania autonomii Katalonii.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Wreszcie jakiś rozsądny głos Rady Europy! Aneksja Krymu zagrożeniem dla bezpieczeństwa w Europie!

Były premier Włoch krytykuje Unię: "Europa potrzebuje radykalnej zmiany" – koniecznie przeczytaj!

Redakcja malydziennik

Policja ujawnia: To miała być marihuana z TURBODOŁADOWANIEM!

Redakcja malydziennik
Ładuję....