POLITYKA

Czy to będzie flaga nowego kraju w Europie? Parlament zbuntowanej Katalonii ogłosił niepodległość!

Kataloński parlament w tajnym głosowaniu opowiedział się za ustanowieniem niezależnej od Hiszpanii Republiki Katalonii. Nie wzięły w nim jednak udziału ugrupowania opozycyjne – socjaliści, centroprawicowa Partia Ludowa i liberałowie z Ciudadanos – które zbojkotowały głosowanie.

Premier Mariano Rajoy już zaapelował o spokój i zapowiedział, że w Katalonii "przywrócone zostaną rządy prawa". W zanadrzu Madryt ma artykuł 155 konstytucji, a Senat właśnie go przegłosował.

 

W tajnym głosowaniu, które ma zdecydować o ogłoszeniu niepodległości Katalonii, nie wzięli udział przedstawiciele partii opozycyjnych – socjaliści, centroprawicowa Partia Ludowa i liberałowie z Ciudadanos. Na znak protestu opuścili salę posiedzeń.

 

Decyzja o przyjęciu deklaracji niepodległości Katalonii wywołała euforię wśród tysięcy ludzi zebranych przed budynkiem parlamentu. Obserwowali oni obrady na telebimach. Posiedzenie parlamentu Hiszpanii trwa za to od 12 – w jego trakcie przegłosowowano procedury odebrania autonomii Katalonii.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Czy Wirtualna Polska przeprosi za powielanie haniebnego fake news'a pod adresem Pawła Kukiza?

Redakcja malydziennik

Prezydent Duda zdradza skąd pochodzą ataki na niego. ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Prezydent Duda: dialog między religiami to nie jest w Polsce puste słowo. On…

Redakcja malydziennik
Ładuję....