RELIGIA

Czy ten kolorowy proszek to narzędzie szatana?

Licznie organizowane w Polsce festiwale kolorów polegają na obrzucaniu się tęczowym proszkiem dla uświetnienia różnego rodzaju imprez, to narzędzie szatana? Księża już ostrzegają.

Prezbiterzy z pomorskiej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie w prosty sposób ostrzegają przed festiwalami kolorów. Powód? W jego czasie " oddaje się cześć bóstwom z nimi związanymi" – czytamy na stronie parafii. Rozrzucany w czasie imprezy proszek jest wszelakich kolorów i natychmiast pokrywa ciała uczestniczących osób.

 

"Festiwal, w ostatnich czasach, rozprzestrzenił się w częściach Europy i Ameryki Północnej jako święto miłości i kolorów wiosny, jednak warto warto pamiętać, że ta “zabawa” jest wyraźnie związana z religiami obcymi Chrześcijaństwu, w których oddaje się w ten sposób cześć ich bóstwom" – napisano na stronie. Kapłani ostrzegają: jest to łamanie pierwszego przykazania.

 

Plebania pyta retorycznie: "Czy ktoś widział muzułmanina wykonującego znak krzyża aby wzmocnić mięśnie, albo hinduistę polewającego się “dla zabawy” wodą święconą?" W Żukowie zainteresowanie festiwalem ma swój początek w zeszłorocznej edycji festiwalu "Muza nad Jeziorkiem", w czasie którego urządzono "Eksplozję kolorów". Festiwal odbędzie się 19 sierpnia.

Źródło: wp.pl/ wnmp-zukowo.diecezja.gda.pl

Komentarze

Zobacz także

Świeccy katolicy – w bardzo ostry sposób – napominają maltańskich biskupów. "Nie dawajcie psom tego, co święte"

Redakcja malydziennik

Bóg stał się zarodkiem, embrionem, noworodkiem. Prawda dogmatu chalcedońskiego!

Redakcja malydziennik

Papież udzielił wszystkim kapłanom władzy do rozgrzeszania osób, które popełniły aborcję

Redakcja malydziennik
Ładuję....