RELIGIA

Czy szykuje się zmiana prefekta Kongregacji Nauki Wiary? Kard. Müllera zastąpi kard. Tagle?

Kard. Gerhard Müller, perfekt Kongregacji Nauki Wiary może zostać zastąpiony na tym stanowisku przez kard. Luis Antonio Tagle, nazywanego „azjatyckim Franciszkiem”. Informacje takie, od dobrze poinformowanych źródeł watykańskich uzyskał serwis Rorate Caeli.

Kard. Müller  jest prefektem Kongregacji Nauki Wiary od roki 2012, i prezentuje mocno broniącą katolickiej ortodoksji postawę. Podczas obu Synodów mocno podkreślał on niezmienność doktryny i praktyki duszpasterskiej Kościoła w odniesieniu do komunii dla rozwodników w nowych związkach, a obecnie podkreśla, że „Amoris laetitia” nic nie zmieniła w nauczaniu Kościoła. Zdaniem części watykanistów jest on obecnie marginalizowany w Watykanie.

 

Gdyby do zmiany na stanowisku prefekta KNW rzeczywiście doszło, to kard. Müller miałby zostać albo wysłany do archidiecezji Mainz w Niemczech, albo pzoostać w Watykanie i sprawować tam czysto ceremonialne funkcje. Jego następcą zaś, jak twierdzi Rorate Caeli, miałby zostać uważany za liberalnego filipiński kard. Luis Antonio Tagle.

 

Jego pozycja z roku na rok się umacnia, i zdaniem wielu, jest on jednym z głównym kandydatów na przyszłego papieża. Ma za sobą długi okres posługi biskupiej, sprawuje obecnie liczne istotne funkcje w Kościele powszechnym, a gdyby jeszcze do swojego CV dodał prefekturę tak istotnej kongregacji, to jego pozycja jeszcze by się wzmocniła.

Źródło: Rorate-caeli.blogspot.com

Komentarze

Zobacz także

Niezbędny warunek bycia chrześcijaninem. Trzeba zostawić…

Redakcja malydziennik

„Herezja Franciszka jest już oficjalna”. Emerytowany biskup BARDZO OSTRO! A inni idą jeszcze dalej!

Redakcja malydziennik

Cud Kolumbijski? W trakcie wizyty papieskiej szef FARC poprosił Franciszka o…

Redakcja malydziennik
Ładuję....