POLITYKA

Czy prokuratura w końcu dopadnie Nergala? Wydaje się, że w końcu przekroczył granice i będzie skazany! Sam zobacz za co!

Gdańska prokuratura oskarżyła trzy osoby, w tym lidera grupy muzycznej Behemot – Adama D. o publiczne znieważanie…

… polskiego orła. Sprawa dotyczy materiałów, które promowały trasę koncertową „Rzeczpospolita Niewierna”.

 

Trasa miała miejsce między 30 września a 10 października 2016 r., a plakaty, które ją zapowiadały przedstawiały białego orła z którego głowy, zamiast korony wyrastały diabelskie rogi. W symbol orła wpisane były również dwa węże, czaszka i odwrócony krzyż. Orzeł znajdował się na czerwonym tle, a całość przypominała polskie godło.

 

Sprawą zajmowała się Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście. Śledztwo zakończył się a akt oskarżenia trafił do gdańskiego sądu okręgowego.

 

Na wokandę trafią trzy osoby – lider grupy Behemoth – Adam D., Rafał W., który na zlecenie D. stworzył projekt graficzny, oraz Maciej G., który – również na zlecenie D. – rozpowszechnił grafikę w internecie.

 

W toku postępowania przygotowawczego uzyskano opinie biegłych posiadających  wiedzę z dziedziny heraldyki oraz historii  i ikonografii.  Z opinii  tych wynika,  że  w   stworzonej grafice  wykorzystano i celowo zniekształcono wzór godła Rzeczypospolitej.  Celem  nadania mu treści ideowo całkowicie różnej od historyczno-państwowej wprowadzono do niego  elementy i   symbole  kojarzone  jako satanistyczne i  antychrześcijańskie.

 

Oskarżeni nie przyznają  się do popełnienia zarzuconych im przestępstw.  W toku postępowania przygotowawczego  odmówili  złożenia wyjaśnień.

 

Zarzucone oskarżonym przestępstwa zagrożone są karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą  pozbawienia wolności do  roku. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Sąd przypomina: uśmiercanie ryb tylko humanitarnie

Redakcja malydziennik

Prezydent tego miasta chce, żeby grzywny płacili za nią podatnicy? Żenujące…

Redakcja malydziennik

Policja ujawnia: To miała być marihuana z TURBODOŁADOWANIEM!

Redakcja malydziennik
Ładuję....