ARCHIWUM

Czy Polska jest bezpieczna od dżihadystów? Żandarmeria wychodzi na ulice… Policja apeluje…

MSWiA chce, by Żandarmeria Wojskowa wsparła policję m.in. w patrolowaniu ulic, w związku z zamachem, do którego doszło w poniedziałek w Berlinie. Jak poinformował PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka, z takim wnioskiem do premier zwróci się szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Rzecznik KGP powiedział równocześnie PAP, że w tym momencie policja nie ma żadnych informacji, które świadczyłyby o tym, że w Polsce jest zagrożenie ewentualnymi zamachami. 

 

"Już praktycznie od momentu, gdy były zamachy we Francji, Belgii utrzymujemy cały czas podwyższoną czujność m.in. w miejscach, gdzie jest dużo osób – w galeriach handlowych, na dworcach. Pan minister wystąpi jednak, by działanie policyjne w zakresie stricte policyjnym wspomogła Żandarmeria Wojskowa" – powiedział. Dodał, że jest to uzasadnione m.in. tym, że na przykład w Warszawie jest nadal dużo zgromadzeń; zbliża się też okres świąteczny. 

 

Ciarka zaapelował równocześnie o zwracanie uwagi na niepokojące sytuacje – pozostawione pakunki, bagaże, podejrzanie zachowujących się ludzi. "Zachowujmy tę wzmożoną czujność" – dodał. 

 

W poniedziałek wieczorem ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum ludzi na terenie jarmarku świątecznego w okolicach dworca ZOO w Berlinie. Według ostatniego bilansu zginęło co najmniej 12 osób, a 48 zostało rannych, w tym część ciężko. Policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem. We wtorek nad ranem niemiecka policja potwierdziła też, że martwy mężczyzna znaleziony w szoferce ciężarówki, to Polak. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

To jest NIEWIARYGODNE! Wszystkie dane przedstawione przez GUS pokazują dynamiczny rozwój gospodarki

Redakcja malydziennik

Masakra w Hamburgu! Po nocnych zamieszkach dziesiątki policjantów rannych

Redakcja malydziennik

Do tego, że poseł Niesiołowski obraża wszystkich, już się przyzwyczailiśmy. Ale tym razem to już pojechał na maksa

Redakcja malydziennik
Ładuję....