POLITYKA

Czy Platforma Obywatelska to zakamuflowana OPCJA NIEMIECKA?

Na ostatnim kongresie PiS Jarosław Kaczyński wspomniał o tym, że odszkodowania od Niemiec za straty poniesione przez Polskę w czasie II wojny światowej to kwestia otwarta. Platforma Obywatelska zareagowała natychmiast stając po stronie Niemiec.

Europoseł z PO Dariusz Rosati określił słowa Jarosława Kaczyńskiego o reparacjach za niestosowne i uważa, że mogą zepsuć stosunki sąsiedzkie z Niemcami.

– To, że Jarosław Kaczyński nie uznaje tamtego polskiego państwa, nie zmienia faktu, że uznała je społeczność międzynarodowa. Stawianie na poważnie dziś żądania odszkodowań nie przyniesie pozytywnego efektu, może za to negatywnie wpłynąć na stosunki polsko-niemieckie – twierdzi polityk PO.

– Argument o tym, że Polska najbardziej ucierpiała podczas II wojny światowej i nigdy nie uzyskała odpowiedniego odszkodowania, może być w debacie międzynarodowej stawiany, ale w kategoriach moralnych. Żądanie na serio odszkodowań to budzenie demonów i otwieranie puszki Pandory – obawia się Rosati.

Również inni politycy totalnej opozycji są położyli po sobie uszy i stanęli murem za Niemcami.

Według wyliczeń Niemcy są winni Rzeczypospolitej Polskiej gigantyczną kwotę 3 bilionów złotych. Jarosław Kaczyński wiele razy mówił o tym, że Polska nigdy nie zrzekła się praw do reparacji wojennych.

Na razie jednak Niemcy wolą wydawać pieniądze na muzułmańskich imigrantów, z których spora część w podzięce za pomoc demoluje ich kraj i gwałci kobiety i dzieci.

Źródło: newsweb.pl

Komentarze

Zobacz także

Ale sukces! Mamy miejsce w Radzie ONZ!

Redakcja malydziennik

Masakra! Przez uchodźców w Paryżu rozwija się choroba skóry

Redakcja malydziennik

Rosja po raz kolejny zaatakowała Polskę. Ale to nie koniec. „Zagrożenie wzrasta z każdym dniem"

Redakcja malydziennik
Ładuję....