ARCHIWUM

Czy papieskie nauczanie o przyjmowaniu imigrantów obowiązuje katolików? Eksperci są zgodni…

Franciszek nie pozostawia wątpliwości, że imigranci powinni być przyjmowani, i to do granic możliwości rozmaitych państw. Czy jest to nauczanie, które katolicy muszą przyjąć w sumieniu? Czy politycy katolicy mają prawo powiedzieć „Nie” Ojcu Świętemu?

Eksperci nie mają wątpliwości ten element nauczania Ojca Świętego, choć wyrasta z doktryny Kościoła jest obecnie bardzo jednostronnie traktowany, bowiem pomija (szczególnie ostatnio) obowiązki migrantów, a także prawo państw do samodzielnego decydowania o własnej polityce migracyjnej. Jakby tego było mało ten element nauczania papieskiego jest wprost polityczny, a z tego wynika, że nie można go narzucić w sumieniu politykom. Tak się bowiem składa, że to oni – w myśl nauczania katolickiego – ponoszą odpowiedzialność za decyzje polityczne. 

 

O tym już dziś o 21.30 w Telewizji Republika w programie „Starcie Cywilizacji”. A rozmawiać na ten temat będą dr Mariusz Sulkowski z Instytutu Politologii UKSW, ks. prof. Andrzej Kobyliński z Instytutu Filozofii UKSW i Krzysztof Bosak. Zapraszam!

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Mogli powstrzymać terrorystę z Berlina. Zamiast tego fałszowali dokumenty, by to ukryć! SKANDAL w Niemczech

Redakcja malydziennik

Idzie wojna? Turcja grozi Holandii, że odpowie "w najostrzejszy sposób"

Redakcja malydziennik

Tak będzie wyglądał Końcu Czasów i OSTATECZNA BITWA: "z więzienia swego szatan zostanie zwolniony"

Redakcja malydziennik
Ładuję....