POLITYKA

Czy osoby niegodne i zdrajcy zostaną pozbawieni Virtuti Militari?

W Kancelarii Prezydenta na rozpatrzenie czeka lista 80 osób, które niegodnie otrzymały Order Virtuti Militari w okresie PRL – podał "Nasz Dziennik"

Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych kilka lat temu opracował listę osób, które powinny zostać pozbawione Orderu Virtuti Militari. Ostatnio lista została zaktualizowana o nowe nazwiska i obecnie liczy już 80 osób żyjących.

 

– Wykonaliśmy pracę polegającą na przygotowaniu Kancelarii Prezydenta wykazu kawalerów Orderu Virtuti Militari, którzy są w naszym przekonaniu tego odznaczenia niegodni – stwierdził w rozmowie z "Naszym Dziennkiem" Jan Józef Kasprzyk, p.o. szef UdsKiOR.

 

– Są dokumenty świadczące o tym, że Virtuti Militari zostało przyznane za utrwalanie władzy ludowej – ujawnił Kasprzyk. Lista została „znacząco zaktualizowana” i obecnie widnieje na niej blisko 80 nazwisk osób żyjących. Biuro Odznaczeń i Nominacji Kancelarii Prezydenta zapytane o aktualny stan działań w tej sprawie nie udzieliło jeszcze informacji zwrotnej.

Źródło: Nasz Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Policja gorzko o wydarzeniach w Ełku: „Pewna grupa osób wykorzystała tragedię, by zetrzeć się z policja"

Redakcja malydziennik

160.000 ludzi na ulicach. Coraz powszechniej łamane są prawa człowieka i Konstytucja. Biskupi Wenezueli znów apelują o pomoc

Tak szczerze o swojej religijności prezydent chyba jeszcze nie mówił. Teraz złożył mocne świadectwo

Redakcja malydziennik
Ładuję....