ARCHIWUM

Czy niemiecki Kościół jest jeszcze katolicki? Ta wypowiedź wiceprzewodniczącego episkopatu sugeruje, że homoherezja tam zwyciężyła!

Do dyskusji nad możliwością „błogosławienia związków homoseksualnych” wezwał wiceprzewodniczący Niemieckiej Konferencji Episkopatu biskup Franz-Josef Bode. Jego zdaniem jest „dużo pozytywów” w takich relacjach.

Propozycja ta wpisuje się w linię, jaką od jakiegoś czasu prezentuje niemiecki episkopat. Kilka tygodni temu przewodniczący Niemieckiej Konferencji Episkopatu kard. Reinhard Marx stwierdził, że Kościół katolicki powinien przemyśleć swoje nauczanie o ludzkiej seksualności, tak by zacząć sprzeciwiać się „ślepemu rygoryzmowi”. 

 

Jego zdaniem, choć trzeba kierować się nauczaniem Kościoła, to trudno powiedzieć, czy osoby w związkach nieregularnych, w tym także mężczyźni w związkach homoseksualnych, pozostają w stanie grzechu ciężkiego. Trzeba zachować „szacunek dla decyzji podejmowanej w wolności i sumienia”, a także zwracać uwagę na „konkretne okoliczności”.

 

Zastępca kard. Marxa idzie jednak jeszcze dalej i w wywiadzie dla „Neue Osnabrücker Zeitung” proponuje, by sugestie kardynała szeroko przedyskutować w niemieckim Kościele. Jego zdaniem można się nawet zastanowić nad błogosławieństwem dla par homoseksualnych, które jednak trzeba by odróżnić od małżeństwa. 

 

Biskup Bode sugeruje też konieczność lepszego towarzyszenia duszpasterskiego i liturgicznego związkom gejowskim, a także sądzi, że trzeba lepiej rozważyć wszelkie dobra jakie znaleźć się mogą w związku gejowskim. „Czy nie ma w nich wiele pozytywnych, dobrych i słusznych rzeczy, czy nie musimy być bardziej sprawiedliwi? – pytał.

 

Niestety biskup Rode nie wyjaśnił, czy w dyskusji w niemieckim Kościele brane pod uwagę będzie nauczanie Pisma Świętego, Tradycji Kościoła. Na razie nic na to nie wskazuje, a to oznacza, że Kościół niemiecki jest coraz mniej katolicki.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: LifeSiteNews.com/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Lepper nie popełnił samobójstwa. Wiedział zbyt wiele… Sumliński ujawnia przyczyny morderstwa

Redakcja malydziennik

Oto dlaczego Amerykanie wybrali Donalda Trampa na swojego prezydenta! Zaskoczeni?

Redakcja malydziennik

To prawdziwy cud! Charlie Gard jednak nie umarł!

Redakcja malydziennik
Ładuję....