RELIGIA

Czy na stulecie Fatimy Matka Boża zostanie ogłoszona Współodkupicielką?

Apel o ogłoszenie Maryi Matki Bożej „Współodkupicielką wraz z Jezusem Odkupicielem” zgłosiło do Papieża Franciszka Międzynarodowej Stowarzyszenie Maryjne. Ogłoszenie mogłoby nastąpić w stulecie objawień maryjnych w Fatimie.

W dziesięciostronicowym dokumencie Komisja Teologiczna stowarzyszenia przekonują, że wierni otrzymaliby w ten sposób mocne potwierdzenie szczególnej roli, jaką Maryja odgrywa – we współpracy z Jezusem – w dziele odkupienia. 

 

– Sądzę, że wielu ludzi odczuwa rozprzestrzeniania się zła w świecie i dostrzega rolę Maryi jako duchowej Matki – mówi dr Robert Fastiggi, mariolog z seminarium w Detroit. 

 

Jego zdaniem taki akt papieża pogłębił rozumienie roli Maryi jako Nowej Ewy, która współpracuje ze swoim synem Nowym Adamem w dziele zbawienia dusz ludzkich. 

 

Oczywiście, co bardzo mocno podkreślają członkowie Stowarzyszenia w oświadczeniu, nie oznacza w żadnym razie zrównania dzieła Jezusa i Maryi. „Tytuł Współodkupicielki nie stawia Maryi na równym poziomie z Jezusem, Jedynym Odkupicielem, gdyby to bowiem zrobiono oznaczałoby to zarówno herezję, jak i bluźnierstwo” – podkreślono w specjalnym oświadczeniu. 

 

Źródło: CNA/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Katolicy PRZEŚLADOWANI. Sześciu zginęło przez FAKE NEWS o tym, co robią z…

Redakcja malydziennik

Ale jaja. Clintonn chce zostać… NIE UWIERZYCIE!!!!

Redakcja malydziennik

Kardynał Müller ujawnia dlaczego opuścił Kongregację Nauki Wiary

Ładuję....