RELIGIA

Czy na stulecie Fatimy Matka Boża zostanie ogłoszona Współodkupicielką?

Apel o ogłoszenie Maryi Matki Bożej „Współodkupicielką wraz z Jezusem Odkupicielem” zgłosiło do Papieża Franciszka Międzynarodowej Stowarzyszenie Maryjne. Ogłoszenie mogłoby nastąpić w stulecie objawień maryjnych w Fatimie.

W dziesięciostronicowym dokumencie Komisja Teologiczna stowarzyszenia przekonują, że wierni otrzymaliby w ten sposób mocne potwierdzenie szczególnej roli, jaką Maryja odgrywa – we współpracy z Jezusem – w dziele odkupienia. 

 

– Sądzę, że wielu ludzi odczuwa rozprzestrzeniania się zła w świecie i dostrzega rolę Maryi jako duchowej Matki – mówi dr Robert Fastiggi, mariolog z seminarium w Detroit. 

 

Jego zdaniem taki akt papieża pogłębił rozumienie roli Maryi jako Nowej Ewy, która współpracuje ze swoim synem Nowym Adamem w dziele zbawienia dusz ludzkich. 

 

Oczywiście, co bardzo mocno podkreślają członkowie Stowarzyszenia w oświadczeniu, nie oznacza w żadnym razie zrównania dzieła Jezusa i Maryi. „Tytuł Współodkupicielki nie stawia Maryi na równym poziomie z Jezusem, Jedynym Odkupicielem, gdyby to bowiem zrobiono oznaczałoby to zarówno herezję, jak i bluźnierstwo” – podkreślono w specjalnym oświadczeniu. 

 

Źródło: CNA/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

"Nasza wiara rodzi się o poranku" – mówił dziś Franciszek. Opisał też osobę, która uważała się za doskonałą, aż do czasu, gdy spotkała Boga – SPRAWDŹ o kim mówił

Redakcja malydziennik

Papież Franiszek modli się za dzisiejsze spotkanie Kima z Trumpem!

Redakcja malydziennik

ZOBACZ KONIECZNIE! KULISY PROCESU KANONIZACYJNEGO JANA PAWŁA II! Tego nie wiedziałeś!

Ładuję....