CYWILIZACJA

Czy Marc Dutroux, belgijski pedofil i morderca dzieci, wyjdzie na wolność?

Adwokat największego belgijskiego przestępcy, pedofila i mordercy dzieci Marca Dutroux nie wyklucza jego zwolnienia z więzienia – informuje korespondentka RMF FM. Dutroux zabił 4 dziewczynki, dwie z nich w wieku 8 lat zagłodził w piwnicy. Przestępca został skazany w 1996 roku na dożywocie.

Nowy adwokat Dutroux Bruno Dayez uważa, że kara, która nigdy się nie skończy i trwa do śmierci nie ma sensu. Proponuje więc, aby zwolnić jego klienta w 2021 roku. Wówczas minie 25 lat, odkąd został on osadzony w więzieniu.

 

Adwokat chce, by ten największy belgijski przestępca zamieszkał w klasztorze. Byłby bezpieczny, jednak miałby kontakt z ludźmi. Nosiłby elektroniczną bransoletkę.

 

Belgijski minister sprawiedliwości Koen Geens uważa, że szanse na uwolnienie Dutroux są niewielkie. Jego zdaniem, nie ma w belgijskim społeczeństwie akceptacji dla wcześniejszego zwolnienia Dutroux. Belgowie przeżyli za sprawą Dutroux ogromną traumę. Od czasów tamtej afery zmienił się nie tylko stosunek do pedofilii, ale przeprowadzono reformę wymiaru sprawiedliwości oskarżanego o nieudolności.

 

Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

Muzułmanów trzeba nawracać! OTO PRZYKŁAD!

Im więcej antykoncepcji, tym mniej aborcji? Nie ma większego KŁAMSTWA

Oto, potwierdzony naukowo sposób na zdrowe serce! Pij pół litra piwa dziennie!

Ładuję....