ARCHIWUM

Czy mała Marcelinka wróci do rodziców? Polskie władze interweniują w Niemczech

Ilona i Piotr Kwiatkowscy z Hamburga oczekują od polskiego rządu pomocy w odzyskaniu 10-miesięcznej córki Marceliny, która została zabrana przez Jugendamt w połowie października tego roku. – Polscy politycy mogą nam pomóc, wystarczy, aby zechcieli – powiedział ojciec dziewczynki.

10-miesięczna Marcelina została zabrana przez dwie przedstawicielki hamburskiego Urzędu do spraw Młodzieży (Jugendamtu) 15 października br. podczas nieobecności jej matki oraz ojca. Według rodziny babcia opiekująca się dziewczynką podczas zdarzenia miała zostać poturbowana. Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji wyjaśnili, że dziecko zostanie oddane, jeżeli matka nie wróci do domu.

 

– Jugendamt zarzuca nam, że jesteśmy niezgodnym małżeństwem. Nie wiemy, na jakiej podstawie postawiono nam te zarzuty – powiedział ojciec dziewczynki Piotr Kwiatkowski. – Mówią, że jesteśmy złymi rodzicami dla naszej córki, ale nie dla dwójki starszych dzieci, które mamy – dodał. – W Jugendamt próbują nas rozdzielić, nagabywano moją żonę, aby się ze mną rozwiodła i przeprowadziła się do domu dla samotnych matek – powiedział. Dodał, że Jugendamt żąda od rodziny opłacenia rachunku w wysokości 7 tys. euro za miesięczny pobyt dziecka w przytułku.

 

Sprawą Marcelinki zajęło się już polskie Ministerstwo Sprawiedliwości – zapewniał w TVP Info wiceszef resortu Michał Wójcik. 

 

Polskie Ministerstwo Sprawiedliwości otrzymało już pismo z Berlina, sprawie nadano numer urzędowy. Jak mówił Michał Wójcik, strona polska czeka teraz na szczegółowe informacje. Podkreślił, że niezależnie od tego resort sprawiedliwości skontaktował się z Jugendamtem, prosząc o informacje. Gość TVP Info zastrzegł, że wstrzymuje się z oceną interwencji, bo dysponuje relacjami jedynie polskiej rodziny.

 

Wiceminister rozmawiał z ambasadorem Polski w Niemczech Andrzejem Przyłębskim i poprosił o osobisty nadzór. Michał Wójcik dodał, że również polskie ministerstwo spraw zagranicznych rozpoczęło działania w tej sprawie

Źródło: onet.pl, tvp info

Komentarze

Zobacz także

Takich słów duchowieństwa potrzebujemy! Polska ma prawo do naszego patriotyzmu

Redakcja malydziennik

Oburzające! Kostium dziewczynki, która zmarła w obozie koncentracyjnym, w ofercie popularnej firmy z okazji Halloween!

Redakcja malydziennik

I to jest członkini tej miłej i nowoczesnej Platformy? Zobacz, z jaką nienawiścią spojrzała na Prezydenta RP!

Redakcja malydziennik
Ładuję....