POLITYKA

Czy Jarosław Kaczyński będzie premierem? Raczej wątpliwe, bo nie chce tego pewne grono osób

Co chwilę w polskich mediach, głównie tych lewego nurtu, pojawia się informacja, jakoby to prezes PiS miał zasiąść w fotelu premiera. Nie zgadza się na to jednak wpływowa grupa osób.

Chodzi o suwerena, a w zasadzie osoby uczestniczące w sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla Super Expressu i ich strony internetowej. Co ciekawe, wczoraj opublikowano badanie przeprowadzone przez ten ośrodek pokazujące bardzo wysoką przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad konkurencją.

 

W przedstawionym sondażu aż 62% respondentów negatywnie wypowiedziało się na temat kandydowania Kaczyńskiego do fotela premiera. Za było zaledwie 24% ankietowanych, a nie wiedziało jak odnieść się do tej sytuacji 14%.

 

Nawet wśród wyborców PiS Jarosław Kaczyński nie cieszył się dużym poparciem. Osoby deklarujące głosowanie na partię rządzącą uważają, że premierem powinna pozostać Beata Szydło (67%), zaledwie 15% uważa, że powinien to być Jarosław Kaczyński, a jeszcze niżej jest Mateusz Morawiecki, z poparciem w wysokości 12%.

 

Sondaż przeprowadzono w dniach 27-29 listopada na próbie 1077 Polaków.

Źródło: wprost.pl

Komentarze

Zobacz także

Imigranci, przybywajcie. Szwedzi potrzebują… waszych rąk do pracy

Redakcja malydziennik

Wielki sukces Polski pod rządami PiS! Agencja S&P wystawia nam…

Redakcja malydziennik

Donald Trump potępia ANTYSEMITYZM i zapowiada walkę z jego wszelkimi formami

Redakcja malydziennik
Ładuję....