RELIGIA

Czy grupa kardynałów chce rezygnacji Franciszka, bo… obawia się schizmy większej niż za czasów Reformacji?

Grupa kardynałów, która popierała kard. Jorge Bergoglio podczas ostatniego konklawe, teraz ma chcieć jego rezygnacji i zastąpienia go przez kard. Pietro Parolina. Powodem ma być, według brytyjskiego „London Times” obawa przed schizmą, która ma być „bardziej katastrofalna” niż Reformacja.

Głównym informatorem „London Times” jest włoski watykanista, od dawna mocno krytyczny wobec Franciszka, Antonio Socci. To on przekonuje, że według jego informacji, grupa hierarchów, którzy popierali wybór kard. Bergoglio na papieża, teraz chce jego rezygnacji. 

 

Zdaniem Socciego pewna liczna kardynałów z Watykanu, którzy początkowo wspierali Franciszka, a i teraz nigdy publicznie się od niego nie odcinają chciałaby wywrzeć presję na papieża, by ten zrezygnował. Powodem jest niezmiernie szybko zmieniająca się sytuacja w Kościele, który obecnie – jak referuje ich zdanie Socci – znajduje się na krawędzi schizmy. Kardynałowie mają obawiać się, że Kościół jako instytucja zostanie rozsadzony od wewnątrz.

 

– Spora część kardynałów, którzy głosowali na kard. Bergoglio teraz tego żałuje, ale nie sądzę, by było prawdopodobne, że członkowie hierarchii wywrą presję na papieżu, by ten zrezygnował. Ci, którzy go znają wiedzą, że byłoby to pozbawione sensu. On ma bardzo autorytarne usposobienie. Nie ustąpi, dopóki nie dokończy swoich rewolucyjnych zmian, które mogą być szkodliwe dla Kościoła – mówił Socci.

 

Jak dodaje watykanista istotne jest to, że mowa o grupie kardynałów, których trudno uznać za konserwatywnych. Wielu spośród nich początkowo gorąco wspierało Franciszka, i dopiero po czterech latach zaczęło obawiać się kierunku, w jakim zmierza Kościół za pontyfikatu Franciszka. 

 

 Brzmi bardzo mocno, ale głównym informatorem gazety jest Antonio Socci. A on, choć niewątpliwie nie brak mu dobrych źródeł, ma ostatnio skłonność do nadinterpretowania pozyskanych informacji.

Źródło: OnePeterFive.com

Komentarze

Zobacz także

ISIS wymordowało jej synów, a ona wtedy znalazła BOGA

Redakcja malydziennik

BRAWO. To jest działanie, które trzeba podjąć na 300-lecie masonerii i 500-lecie Reformacji. Kard. Nichols…

Redakcja malydziennik

Nauczanie o Adamie i Ewie jest HOMOFOBICZNE?

Ładuję....