WYDARZENIA

Czy Google nas śledzi?! Są na to dowody

internet

Doświadczenia wielu użytkowników internetu pozwalają podejrzewać, że Google ns podsłuchuje nawet, jeśli przeglądarka jest wyłączona. Sprawdził to jeden z użytkowników sieci, wykonując prosty eksperyment.

Mężczyzna zorientował się, że dziwnym trafem pakiet reklam jaki zaczął się pojawiać gdy korzystał z internetu był w pełni zgodny z treściami jego rozmów. O dziwo, dotyczyło to także rozmów, kiedy…przeglądarka internetowa była wyłączona.

Już wcześniej słyszał, że Facebook i Google wykorzystują wiadomości zaczerpnięte z mikrofonu, aby trafniej dobierać wyświetlane reklamy. Podobne obserwacje zgłaszało wielu internautów.

Aby mieć pewność, użytkownik You Tube  Mitchollow przeprowadził prosty eksperyment. Postanowił poszukać za pomocą internetu zabawek dla psów. Najpierw zapisał na kartce odpowiednie hasło i pokazał je przed kamerą swojego komputera. Mikrofon komputera był wyłączony. Następnie wszedł na kilka różnych stron internetowych, by sprawdzić, czy Google wyświetli reklamy tego, czego poszukuje.Niestety na żadnej z nich nie znalazł reklamy zabawek dla psów – albo reklamy w ogóle się nie wyświetlały, albo ich treść była zupełnie niepasująca do poszukiwań.

Następnie przeprowadził rozmowę z przyjacielem na temat zabawek dla psów, gdzie eksponował określone frazy związane z tym tematem. Po zakończeniu rozmowy z wyimaginowanym przyjacielem, otworzył nowe okno przeglądarki i wszedł ponownie na te same strony, które odwiedził wcześniej oraz na kilka nowych stron.

Jaki był rezultat?

Po ponownych odwiedzinach witryn internetowych, na większości z nich zamiast niedopasowanych reklam wyświetlały się dokładnie te, które polecały zabawki dla psów!

O czym to świadczy? Wszystko wskazuje na to, że nasze rozmowy są podsłuchiwane i wszystko co mówimy w pobliżu swojego komputera lub telefonu jest rejestrowane nawet gdy mamy wyłączone przeglądarki internetowe.

Można mieć obawy, że dane o nas wykorzystywane są nie tylko do celów handlowych.

Źródło: Odkrywamy Zakryte

fot. Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/nowa-konstytucja-powinna-pilnowac-internetu/

 

Komentarze

Zobacz także

Chaos na lotnisku! Zagrożonych 10 000 ludzi!

Redakcja malydziennik

Ciało Michaela Jacksona wcale nie spoczywa na cmentarzu! Rodzina właśnie ujawniła, że…

Adam Gaafar

Kambo – rytuał, który zabija

Redakcja malydziennik
Ładuję....