RELIGIA

Czy Franciszkowi zależy na zamęcie w kościele?

Kiedy jakiś biskup z Malty pozwala na przystępowanie do Komunii, a biskup w Polsce w takiej samej sytuacji jej odmawia to znaczy, że mamy do czynienia z subiektywizmem – uważa abp Carlo Liberati, wieloletni papieski delegat dla sanktuarium Matki Bożej w Pompejach.

 Nawiązał on do wciąż gorącej debaty na temat dopuszczania do Komunii osób rozwiedzionych, które żyją w związku niesakramentalnym. Zdaniem abp. Liberatiego rozstrzyganie każdego przypadku z osobna prowadzi w praktyce do subiektywizmu i relatywizmu. Nikt z nas nie powinien się czuć upoważniony do zmiany przykazań, Ewangelii i katechizmu. Nikt nie jest panem ani Kościoła, ani w Kościele – dodał abp Liberati.

 

Emerytowany przedstawiciel Papieża w Pompejach wyraził ubolewanie z powodu szerzącego się dziś zamętu. Jego zdaniem na różnych szczeblach Kościoła można zauważyć nadmierną żądzę popularności, podobania się duchowi świata, poklasku. A Jezus nie lubił poklasku tłumów, był prześladowany za swą wierność i wiemy, jak skończył – powiedział abp Carlo Liberati w wywiadzie dla portalu La Fede Quotidiana.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Trwała w czystości do ślubu. Jest celebrytką światowej sławy

Adam Gaafar

Niezwykły cud w Medjugorie! ZOBACZ CO SIĘ STAŁO!

Adam Gaafar

Dlaczego Bóg pozwala na wojnę?

Redakcja malydziennik
Ładuję....