RELIGIA

Cztery gwiazdki w Fatimie. Marianie otwierają niezwykły hotel!

W obchodzącej jubileusz stulecia portugalskiej Fatimie ruszył czterogwiazdkowy hotel nastawiony na obsługę osób niepełnosprawnych. Znaczną część personelu nowej placówki stanowią również osoby niepełnosprawne.

Założone przez polskiego duchownego św. Stanisława Papczyńskiego zgromadzenie księży Marianów uruchomiło w pobliżu fatimskiego sanktuarium Matki Bożej Różańcowej czterogwiazdkowy hotel Essence Inn Marianos. Placówka posiada blisko połowę ze swoich pokojów zaadaptowaną na potrzeby osób niepełnosprawnych. Co ciekawe, znaczną część załogi obiektu także stanowią inwalidzi.

 

Wśród nowatorskich rozwiązań wykorzystanych w hotelu, który otworzył swoje podwoje 18 maja, czyli w dniu wspomnienia św. Stanisława Papczyńskiego, jest technologia "prowadzenia" osób niewidomych za pośrednictwem sygnałów dźwiękowych.

 

"Placówka ta dowodzi, że luksusowe rozwiązania hotelowe mogą iść w parze z troską o osoby słabsze fizycznie. To dobry kierunek, który, miejmy nadzieję, utrzyma się w najbliższych latach, przekładając się dla operatorów na zyski" – powiedziała PAP Life lizbońska ekonomistka Ana Silva.

 

Z opublikowanych w marcu badań wynika, że około 70 proc. osób nocujących w hotelach usytuowanych w Fatimie i okolicznych miejscowościach stanowią cudzoziemcy. Większość przybywających do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej zagranicznych pielgrzymów znajduje zakwaterowanie w Fatimie lub w pobliskim Ourem.

 

Łącznie w Fatimie i pobliskich miejscowościach wchodzących w skład gminy Ourem funkcjonuje ponad 70 obiektów hotelowych.

 

W tym roku lokalni hotelarze spodziewają się, że liczba zakwaterowanych osób może przekroczyć w Fatimie i pobliskich miejscowościach milion osób, zaś wpływy dla lokalnego sektora mogą być wyższe niż 30 mln euro.

 

Najwięcej zagranicznych pielgrzymów przybyło do Fatimy w związku z wizytą papieża Franciszka, która odbyła się 12 i 13 maja. Szacuje się, że liczba wszystkich uczestników tych uroczystości przekroczyła milion osób.

 

Władze portugalskiego sanktuarium i lokalni samorządowcy twierdzą, że jubileuszowy rok stulecia objawień może być rekordowym pod względem liczby pielgrzymów, którzy odwiedzą Fatimę. Spodziewanych jest tam łącznie 8 mln osób.

 

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP Life)

Źródło: PAP Life

Komentarze

Zobacz także

Matka stanie przeciw córce, teściowa przeciw synowej… NADCHODZI WIELKI PODZIAŁ

Redakcja malydziennik

Trzech mężczyzn ZAATAKOWAŁO księdza! ROZCIĘLI mu…

Redakcja malydziennik

Drzwi miłosierdzia wciąż otwarte. Koniecznie przeczytaj nowy dokument papieża!

Redakcja malydziennik
Ładuję....