WYDARZENIA

Czterech informatyków przy stole. Kim są dziś?

Zdradzamy prawdę na temat kultowego zdjęcia – czterech słynnych informatyków przy stole. 

Stare zdjęcie czterech młodych mężczyzn stało się hitem internetu, obiektem wielu memów, a nawet podstawą do stworzenia skeczu w  ramach produkcji SNL, w którym wystąpił Piotr Stramowski. 

Czytaj także: NATURALNE lekarstwo na RAKA znane już od dawna! Mnich zdradza TAJEMNICĘ

Słynne zdjęcie ,,czterech informatyków przy stole” krąży w internecie od 2005 roku. Zostało zrobione w 1997 roku na letnim obozie olimpiady matematycznej w Zwardoniu, a dokładniej – w Domu Wczasowym „Zgoda”. 

Autorem zdjęcia jest nauczyciel Jerzy Bednarczuk. Natomiast uczniowie uwiecznieni na fotografii to: Tomasz Czajka, Marcin Petrykowski, Jan Pelc i Piotr Przytycki.

Kim są czterej informatycy?

Tomasz Czajka – drugi od lewej, jedyny bez okularów, jest obecnie programistą i pracuje dla firmy Elona Muska, SpaceX. Co więcej, współtworzy projekt wystrzelenia w kosmos rakiety Falcon Heavy z kabrioletem Tesla na pokładzie. Przez 6 lat pracował dla Google. 

Pierwszy po prawej to Marcin Petrykowski, który pracował na Uniwersytecie Wrocławskim, a obecnie spełnia się w dziale rozwoju w Tieto.

Drugi z prawej, w ciemnej bluzie to z kolei Piotr Przytycki – mieszka w Kanadzie, wraz ze swoim mężem, który jest polskim matematykiem. Dawniej wykładał na Uniwersytecie McGill w Montrealu. 

Brakuje jedynie informacji na temat ostatniego z czwórki – Jana Pelca.

czterej informatycy czterej informatycy czterej informatycy

Komentarze

Zobacz także

Czy morderca Pawła Adamowicza działał pod wpływem substancji psychoaktywnych? Są wyniki badań

Redakcja malydziennik

Upiorne miasto. 732 pałace świecą pustkami

Redakcja malydziennik

Tatuaż to dzieło szatana? W Jerozolimie od 700 lat pewna rodzina tatuuje chrześcijan

Redakcja malydziennik
Ładuję....