CYWILIZACJA

Czterech informatyków przy stole. Kim są dziś?

Zdradzamy prawdę na temat kultowego zdjęcia – czterech słynnych informatyków przy stole. 

Stare zdjęcie czterech młodych mężczyzn stało się hitem internetu, obiektem wielu memów, a nawet podstawą do stworzenia skeczu w  ramach produkcji SNL, w którym wystąpił Piotr Stramowski. 

Czytaj także: NATURALNE lekarstwo na RAKA znane już od dawna! Mnich zdradza TAJEMNICĘ

Słynne zdjęcie ,,czterech informatyków przy stole” krąży w internecie od 2005 roku. Zostało zrobione w 1997 roku na letnim obozie olimpiady matematycznej w Zwardoniu, a dokładniej – w Domu Wczasowym „Zgoda”. 

Autorem zdjęcia jest nauczyciel Jerzy Bednarczuk. Natomiast uczniowie uwiecznieni na fotografii to: Tomasz Czajka, Marcin Petrykowski, Jan Pelc i Piotr Przytycki.

Kim są czterej informatycy?

Tomasz Czajka – drugi od lewej, jedyny bez okularów, jest obecnie programistą i pracuje dla firmy Elona Muska, SpaceX. Co więcej, współtworzy projekt wystrzelenia w kosmos rakiety Falcon Heavy z kabrioletem Tesla na pokładzie. Przez 6 lat pracował dla Google. 

Pierwszy po prawej to Marcin Petrykowski, który pracował na Uniwersytecie Wrocławskim, a obecnie spełnia się w dziale rozwoju w Tieto.

Drugi z prawej, w ciemnej bluzie to z kolei Piotr Przytycki – mieszka w Kanadzie, wraz ze swoim mężem, który jest polskim matematykiem. Dawniej wykładał na Uniwersytecie McGill w Montrealu. 

Brakuje jedynie informacji na temat ostatniego z czwórki – Jana Pelca.

czterej informatycy czterej informatycy czterej informatycy

Komentarze

Zobacz także

Naukowcy biją na alarm! Nie pij rano wody pozostawionej w szklance na noc, bo…

Redakcja malydziennik

Trwała w czystości do ślubu. Jest celebrytką światowej sławy

Adam Gaafar

Mocne! Zobacz dlaczego islamiści obrzezają kobiety! SZOKUJĄCE!

Adam Gaafar
Ładuję....