POLITYKA

CZŁOWIEKU! Módl się o … dobrą śmierć! I to już teraz!

– Często ostatnio myślę o śmierci, są powody. Jestem już bliżej niż dalej i ta świadomość śmierci towarzyszy mi częściej. Bycie dorosłym, dojrzałym przynosi wiele dobrych stron. Inna jest świadomość, czasami może bardziej bolesna, pozbawiona iluzji, ale są większe szanse, że widzi się to w prawdzie – mówiła Ewa Ziętek dla salve.tv.

– Człowiek chętnie ucieka od tego tematu, bo jest przerażający, niewiadomy. W myśleniu o śmierci wracam do obrazu Matki Bożej Dobrej Śmierci, który jest w Kościele Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu. Zawsze staram się wejść i pomodlić – dodawała. – Dla mnie, dobra śmierć to śmierć, którą się przyjmuje, że jest się pogodzonymi z ludźmi i z Bogiem. Urodziłam się i teraz umieram. Dobra śmierć to taka, że jestem na nią gotowa – podkreślała aktorka. 

Jak zaznaczyła, "wielką pomocą jest modlitwa do Matki Bożej". – Każdego dnia dokonuję wyborów. Niedługo się wszyscy przekonamy, jak to jest. Niebo jest czymś niewyobrażalnym. Jestem ostatnim grzesznikiem, który dostał łaskę nawrócenia. To było już przeszło dwadzieścia lat temu – mówiła. – To jest mój bagaż, który mam nieść. Moje błędy, moje życie, moje grzechy – stwierdziła. 

Gość Tematu Dnia podkreśliła również wielką rolę odpustów: – Wiem o tym, że są odpusty, ale ludzie z tego nie korzystają, albo rzadko, albo mają małą świadomość tego, żeby z nich korzystać. Z odpustów, które dają odpuszczenie win i kar. Tak jak spowiedź, która zmazuje nasze grzechy – opowiadała. 

Jej zdaniem, "ogromnym zwycięstwem diabła jest mówienie, że go nie ma".  – Trzeba żyć tak, żeby być blisko Boga, a czy będzie ktoś o nas pamiętał? To tak jakby chcieć żyć po śmierci na ziemi. Czy to nie jest pycha? – zastanawiała się aktorka.

Źródło: salve.tv

Komentarze

Zobacz także

Sumliński zdradza jak to "bohaterowie" Solidarności zdradzili swoje ideały na rzecz…

Redakcja malydziennik

Chcą skąpać sumienia Polaków w niewinnej krwi… Obrzydliwość!

Redakcja malydziennik

Premier Włoch o fundamentach Europy. Szkoda, że to raczej zasada jej zniszczenia!

Redakcja malydziennik
Ładuję....