CYWILIZACJA

Czeka nas szturm potencjalnych terrorystów. Połowa Tunezyjczyków chce uciec do Europy!!!

Prawie jeden Tunezyjczyk na dwóch zastanawia się nad opuszczeniem kraju i jeden na trzech jest gotów wyemigrować nielegalnie, jeśli zmusi go do tego sytuacja – wynika z badania, którego rezultaty opublikowała we wtorek tunezyjska organizacja pozarządowa.

Sześć lat po rewolucji, która wybuchła na tle ekonomicznym i społecznym, Tunezja pogrążona jest w zastoju.

 

Według sondażu przeprowadzonego przez Tunezyjskie Forum Praw Gospodarczych i Społecznych (FTDES) w sześciu regionach kraju 45,2 procent badanych "zastanawia się obecnie nad emigracją".

 

"Wzrost liczby osób rozważających emigrację wiąże się z pogorszeniem warunków życia, zagrożeniem terroryzmem, a także brakiem zdolności władz do kontroli sytuacji w kraju" – twierdzi FTDES.

 

Podaje też, że "trzy czwarte respondentów zdaje sobie całkowicie sprawę z problemów, które napotykają nielegalni migranci". Jednak 30,9 proc. – prawie jedna trzecia – jest gotowych uczestniczyć w próbie nielegalnej migracji z powodu "braku możliwości zwykłej migracji".

 

Wśród badanych połowa porzuciła naukę na poziomie szkoły średniej, a 17 proc. ukończyło jedynie szkołę podstawową. Około jednej czwartej (24 proc.) to bezrobotni, z czego 17 proc. poszukuje pracy.

 

FTDES podaje, powołując się na Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM), że w latach 1999-2014 podczas próby przeprawienia się przez Morze Śródziemne do Europy utonęło 22 tysiące osób.

 

W ubiegłym roku w Tunezji doszło do trzech zamachów terrorystycznych, w których zginęło sześćdziesięcioro turystów i dwunastu wojskowych. Te zamachy zdruzgotały gospodarkę kraju, opartą w wielkiej mierze na zagranicznej turystyce, i utrudniły złożony proces transformacji politycznej. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Czy komuś zależało na tym, by rodziły się zdeformowane dzieci? Najwyraźniej tak, skoro kobietom w ciąży przepisywano TRUCIZNĘ

Nie trzeba być chrześcijaninem, by być za życiem! Poznaj dwa NIEZWYKŁE świadectwa mężczyzn wypowiadających się ZA ŻYCIEM

Nie 60 a „tylko” 35 milionów dziewczynek zabija się rocznie w Chinach. Seks-selekcja zabija nadal

Redakcja malydziennik
Ładuję....