CYWILIZACJA

Czego uczy nas śmierć Charliego Garda. Wstrząsające słowa arcybiskupa!

„Bóg nie wyłącza wtyczki, nie pozwala też zwyciężyć złu. Miłość Boga, a z nią nasza zwyciężyła również chorobę i śmierć Charliego” – powiedział Radiu Watykańskiemu prezes Papieskiej Akademii „Pro Vita” abp Vincenzo Paglia, komentując historię Charliego Garda.

„Powiedziałbym, że uczy nas przede wszystkim, jak pilnie trzeba promować «kulturę towarzyszenia». Wszyscy mamy stanąć blisko chorego; rodzice, krewni, lekarze, przyjaciele, całe społeczeństwo muszą znaleźć sposób prowadzenia dialogu, aby osiągnąć najlepsze rozwiązania dla tych, którzy niedomagają. To niestety w przypadku Charliego nie miało miejsca. Pragnąłbym, aby ta historia pomogła naszym społeczeństwom wypowiedzieć trzy wielkie «nie», mianowicie «nie» dla eutanazji, «nie» dla opuszczenia, «nie» dla uporczywej terapii, ale to wszystko dlatego, żeby powiedzieć wielkie «tak» towarzyszeniu, rozwojowi nauki, terapii bólu. W ten sposób tak dramatyczne momenty, jak te, które wiążą się z końcem życia, będzie można zrozumieć w całej ich powadze jako konieczność, by wszyscy je odczuwali, bo przejście od życia do śmierci dotyczy wprost jakości naszego życia” – powiedział prezes Papieskiej Akademii „Pro Vita”.

 

Głęboko zasmucony śmiercią 11-miesięcznego dziecka czuje się przewodniczący Konferencji Episkopatu Anglii i Walii. Składając kondolencje jego rodzicom, londyński kardynał Vincent Nichols podkreśla ich ogromną miłość do syna i zapewnia o modlitwie własnej oraz całej wspólnoty katolickiej za zmarłego, jak też o pocieszenie dla jego bliskich. Arcybiskup Westminsteru wyraża się również z uznaniem o personelu Great Ormond Street Hospital, gdzie leczono Charliego, jak to określa, „w tych długich miesiącach jego krótkiego życia”. Przypominając swą niedawną wizytę w tym szpitalu, podkreśla wielki profesjonalizm, z jakim leczy się tam wszystkich małych pacjentów. „Ich także żywo dotyka smutek po śmierci Charliego Garda” – pisze kard. Nichols.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Mary Wagner pisze list do Polaków! PRZECZYTAJ

Redakcja malydziennik

Pół miliona gejów zaleje miasto zaledwie 200 km od granicy Polski! Organizatorzy uważają, że "wszyscy są zaproszeni", ale chyba mieli na myśli, że "wszyscy są zmuszeni"…

Redakcja malydziennik

WRESZCIE! EllaOne na receptę, ale co z ustawową ochroną życia?

Redakcja malydziennik
Ładuję....