CYWILIZACJA

"Czas na rodzinę!" Około 140 marszów w całej Polsce – dziś setki osób szło w Krakowie

Kilkaset osób wyruszyło w niedzielę przed południem z placu Matejki w Krakowie w V Marszu dla Życia i Rodziny. Uczestnicy marszu przeszli ulicami Krakowa do Parku im. Jordana, gdzie zaplanowano piknik rodzinny. Hasło tegorocznego marszu brzmi: "Czas na rodzinę!".

"To jest piąty marsz dla życia i rodziny w Krakowie, podobne odbywają się w całej Polsce. Najstarszy jest warszawski – dwunasty, który przejdzie 11 czerwca. Łącznie w Polsce przejdzie ich około 140" – powiedział PAP Piotr Kucharski z komitetu organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie.

 

Jego zdaniem marsz wpisał się już w pejzaż Krakowa. "Kraków dobrze odbiera nasze marsze; jest to marsz ludzi, którym bliskie są wartości związane z życiem, rodziną, ochroną życia; jest to święto rodzin krakowskich. Kończymy je piknikiem rodzinnym w parku im. Jordana, gdzie jest zawsze dużo atrakcji dla dzieci" – powiedział Kucharski.

 

Jak poinformował, w marszach i piknikach uczestniczy zawsze kilka tysięcy osób. Jego zdaniem także i w tym roku uczestnicy dopiszą, chociaż chłodna pogoda mogła niektórych zniechęcić do przybycia na start. "Jesteście trochę smutni i zziębnięci. Za chwilę będziemy dawać świadectwo. Uważajcie, żeby to nie była zła nowina" – mówił do uczestników marszu.

 

W marszu szły rodziny z małymi dziećmi, młodzież i osoby dorosłe. Dla chętnych organizatorzy przygotowali koszulki z kolorowym napisem "Marsz dla Życia i Rodziny".

 

Na czele marszu szła orkiestra dudziarzy Częstochowa Pipes & Drums. "Od kilku lat przyjeżdżamy do Krakowa na Marsz dla Życia i Rodziny, od co najmniej dziesięciu uczestniczymy w marszu w Warszawie. W tym roku też tam będziemy" – powiedział PAP założyciel zespołu Tomek Ujma. Organizatorzy przygotowali kilka samochodów z nagłośnieniem.

 

Uczestnicy marszu nieśli kolorowe baloniki, biało-czerwone flagi i transparenty z napisami. Można była przeczytać na nich m.in. "Prawo do narodzin dla każdego dziecka", "Małżeństwo tylko miedzy kobietą i mężczyzną", "Prawo do narodzin dla każdego dziecka", "Stop Gender".

 

Podczas pikniku rodzinnego w Parku im. Henryka Jordana przewidziano m.in. koncert Joszko Brody z dziećmi pt. "Dzieci z Brodą", występ orkiestry dudziarzy, a także złożenie świadectw przez osoby zaangażowane m.in. w ruch pro-life i zajmujące się opieką nad dziećmi i młodzieżą.

 

"Trudno mi mówić o swoich poglądach, ale jestem po prostu za rodziną, za wspieraniem tej rodziny, bo rodzina służy społeczeństwu i w ten sposób budujemy wspólnotę i budujemy Polskę" – powiedział dziennikarzom starszy uczestnik marszu.(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Od zawsze byli kumplami, teraz już wiedzą, że są RODZEŃSTWEM. Jak to możliwe?

Redakcja malydziennik

Na naszą córkę spojrzał sam JEZUS

Redakcja malydziennik

Muzułmanie chcą emigrantami ZALAĆ Europę – przepowiedział to… Mahomet!

Ładuję....