POLITYKA

Czas, by media w Polsce były POLSKIE, a nie NIEMIECKIE!

Trzeba zdać sobie sprawę, że jest to decyzja o charakterze strategicznym, tutaj nie ma na co czekać – mówi portalowi wirtualnemedia.pl posłanka Barbara Bubula z PiS. W Sejmie nabrały tempa prace dotyczące repolonizacji mediów. Jeśli będzie taka konieczność, to„znajdzie się sposób na rozbijanie monopolu zagranicznych grup medialnych, np. na odbieranie im gazet” – przekonuje Bubula.

PiS od dawna informuje o zmianach w mediach – państwowe firmy miałyby przejąć Grupę Polska Press. Bubula, która bierze udział w pracach nad projektem ustawy o repolonizacji mediów, zaznaczyła, że działania nabiorą tempa. Co więcej, jak podkreśliła posłanka PiS, możliwe jest ustawowe wymuszanie pozbywania się mediów, jeśli wydawca ma zbyt duży udział w rynku. – Rozważane są różne warianty, nie chcę i nie mogę o tym mówić bliżej. Ale podkreślam, że jeśli trzeba, znajdzie się sposób na rozbijanie monopolu zagranicznych grup medialnych, np. na odbieranie im gazet – powiedziała Bubula. 

Poza projektem dot. repolonizacji mediów, powstaje również projekt ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego. "Czekam na efekty pracy zespołu, żeby przedstawić jakiś projekt legislacyjny zmierzający do tego, żeby Polska nie była takim dziwnym krajem, gdzie 80-90 proc. prasy lokalnej i regionalnej należy do koncernów zagranicznych, pochodzących zwłaszcza z jednego kraju. Bo żaden poważny kraj europejski – ani Niemcy, ani Francja, ani Wielka Brytania czy Włoch – na coś takiego nigdy by nie pozwoliły. Polska na to pozwoliła i moim zdaniem to błąd" – mówił z kolei wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

To największy skandal medyczny w historii! Na chorych na raka dorobił się MILIONÓW

Redakcja malydziennik

Skazany gej-pedofil z szeregów PO

Redakcja malydziennik

Wreszcie polskie państwo nie jest zwijane jak za dawnych lat!

Redakcja malydziennik
Ładuję....