ARCHIWUM

Cyrograf nie jest zabawą! Nigdy!

Cyrograf podsunięty dzieciom w czasie zabawy Halloween w sali zabaw w Bytomiu, nawet jeśli w intencji organizatorów zabawy był dowcipem czy formą uatrakcyjnienia zabawy, może mieć ogromne skutki duchowe. Diabeł nie zna się bowiem na żartach.

Tak wiem, że zaraz rzucą się na mnie zastępy tych, co to twierdzą, że Halloween to świetna zabawa, a diabeł w istocie nikogo nie atakuje, a chrześcijanie są od niego wolni. Problem polega na tym, że to fałsz. Diabeł naprawdę istnieje, działa, a jego celem jest zwiedzenie ludzi, tak by doprowadzić ich do potępienia. Jego jedynym „szczęściem”, jedyną „radością” jest zwodzenie ludzi. I nie ma co ukrywać nie zna się on na żartach.

 

Dlatego nie wolno lekceważyć tego, co wydarzyło się na balu w Bytomiu. Egzorcyści wskazują, że nawet dziecinne wywoływanie duchów, którym zabawiają się dzieciaki może doprowadzić do zniewolenia czy opętania, a skoro tak to tym bardziej doprowadzić może do tego podpisanie cyrografu, w którym – nawet jeśli pod spodem mamy tylko standardowe zasady zabawy – dzieci „zgodnie i bez protestu ofiarowują swoją duszę diabłu”. 

 

Może organizatorzy rzeczywiście nie wiedzieli, co robią, może nie wierzą w diabła, może wydaje im się, że to tylko kulturowa postać, niegroźna, jak Kaczor Donald, ale… tak nie jest. Diabeł istnieje i traktuje takie wypowiedzi śmiertelnie poważnie. Warto o tym pamiętać, bo zagrożenie jest naprawdę poważne. Nie, nie chodzi mi o to, by straszyć, ale by wyczulić rodziców na zagrożenia duchowe i przypomnieć, że lekarstwem na nie nie jest ich lekceważenie, ale pomoc egzorcysty lub przynajmniej kapłana, który potrafi poprowadzić modlitwę o uwolnienie.

 

Trzeba też wyczulać dzieci na to, by nigdy nie zgadzały się na jakiekolwiek współdziałanie z diabłem. Nawet w zabawie, bo to dla nich ogromne zagrożenie. Tak jak dla każdego z nas.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

70 la temu ruszyła akcja „Wisła"

Redakcja malydziennik

Do tego, że poseł Niesiołowski obraża wszystkich, już się przyzwyczailiśmy. Ale tym razem to już pojechał na maksa

Redakcja malydziennik

Zobacz w jakiej muzyce jest … szatan!

Redakcja malydziennik
Ładuję....