ARCHIWUM

CUD za przyczyną Pawła VI zatwierdzony! ZOBACZ, jak papież pomógł w beznadziejnej sytuacji

O uznaniu cudu za przyczyną błogosławionego papieża Pawła VI poinformowała diecezja w Brescii, w której w 1897 roku przyszedł na świat Giovanni Battista Montini.

Cud dotyczy urodzenia dziewczynki z Werony. Pewna kobieta o mały włos nie straciła swojego dziecka, kiedy pękło jej łożysko. Za radą swojej przyjaciółki, tuż po beatyfikacji Pawła VI, kobieta modliła się o szczęśliwe rozwiązanie w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Brescii, związanym z kultem tego papieża. W 2014 urodziła dziewczynkę, której nadano imię Amanda.

 

13 grudnia to zdarzenie zostało uznane za cud za wstawiennictwem Pawła VI zarówno przez lekarzy, jak i komisja teologów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. 

 

W tym momencie od papieża Franciszka zależy, kiedy Paweł VI będzie kanonizowany. Kanonizacja – według przypuszczeń – mogłaby się odbyć w październiku przyszłego roku. Od 3 do 28 października w Rzymie odbywać się będzie 15. Zwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów poświęcone młodzieży. I najprawdopodobniej wtedy, w jedną z październikowych niedziel, Franciszek ogłosi Pawła VI świętym. 

 

Papież Franciszek beatyfikował swego poprzednika 19 października 2014 r., kończąc w ten sposób nadzwyczajny synod biskupów na temat rodziny.

Źródło: www.lastampa.it/vaticaninsider/eng

Komentarze

Zobacz także

Glińscy bronią status quo?

Redakcja malydziennik

Beata Szydło dla Reutersa: Trump jest jak PiS!

Redakcja malydziennik

SKANDAL! Niemcy NIE DADZĄ Polsce reparacji! Według nich należą się one…

Redakcja malydziennik
Ładuję....