CYWILIZACJA

CUD. Prezydent realizuje obietnice. Muzułmanów w USA nie będzie

Prezydent Donald Trump podpisał w piątek dekret, który zawiesza przyjmowanie przez USA uchodźców, w tym z Syrii. Według tego rozporządzenia wstrzymane zostaje także wydawanie wiz obywatelom siedmiu krajów, których większość mieszkańców stanowią muzułmanie.

Celem dekretu, jak podkreślił Donald Trump, jest zapobieżenie przenikaniu do USA "radykalnych islamskich terrorystów".

 

"Zamierzamy trzymać terrorystów jak najdalej od naszego kraju. Nie chcemy ich tutaj" – podkreślił prezydent. Dodał jednak, że władze USA zgodzą się na przyjęcie tylko tych uchodźców, którzy "będą wspierać i głęboko pokochają" USA.

 

Trump polecił jednak zawiesić do odwołania przyjmowanie uchodźców z Syrii. Przyjmowanie uchodźców z innych krajów zostało, zgodnie z jego dekretem, zawieszone na 120 dni. W tym czasie władze USA mają sprawdzić, z których krajów uchodźcy stanowią najmniejsze ryzyko. Wyjątkowo przyjmowani mogą być członkowie mniejszości religijnych, zwłaszcza chrześcijanie prześladowani w krajach muzułmańskich.

 

Dekret przewiduje także wstrzymanie przez 90 dni wydawania amerykańskich wiz obywatelom krajów muzułmańskich mających problemy z terroryzmem. Dekret nie wymienia tych państw, ale według Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego chodzi o Irak, Iran, Syrię, Sudan, Libię, Jemen i Somalię.

 

Zakaz wjazdu do USA nie będzie dotyczył niektórych grup, m.in. dyplomatów, pracowników instytucji międzynarodowych i osób udających się do ONZ.

 

Dekret, który jest w znacznym stopniu realizacją wyborczych obietnic Trumpa, ostro skrytykował czołowy polityk Partii Demokratycznej Charles Schumer. "To najgorsza z dotychczasowych decyzji prezydenta" – powiedział Schumer. Nowe uregulowania skrytykowały także organizacje obrońców praw obywatelskich. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Wyburzyć? Lepiej zabudować! Poznaj olśniewającą koncepcję polskich architektów na rozprawienie się z Pałacem Kultury

Redakcja malydziennik

UWAGA! Te internetowe zabawki zagrażają Twemu Dziecku!

Redakcja malydziennik

A jednak! IMGW ostrzega Polaków. ZOBACZ co się może wydarzyć!

Redakcja malydziennik
Ładuję....