RELIGIA

CUD! Pożar szalał, zniszczył setki domów, zabił dziesiątki ludzi. Ogień oszczędził figurę Jezusa i Biblię!

Kilkanaście ofiar śmiertelnych, sto osób rannych i dziesiątki zniszczonych domów. Pożary w stanie Tennessee to absolutny dramat. Ale… w tym dramacie wydarzył się cud…

Jak relacjonują media w jednym z niemal całkowicie spalonych domów telewizyjna odkryto figurę Chrystusa. Była pokryta sadzą i popiołem, poza tym jednak zupełnie nienaruszona przez ogień. Reporterka Kelsey Leyrer opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie figury, wzbudzając tym ogromne zainteresowanie.

 

Kilka dni wcześniej w innym miejscu odkryto z kolei częściowo pochłoniętą przez ogień kartę z Biblii. Obok innych wersów zachowały się na niej słowa: „O Panie, do Ciebie wołam, bo ogień pożarł pastwiska stepowe, a płomień spalił wszystkie drzewa polne” (Jl, 1, 19). Znalazca, pracownik parku rozrywki pochłoniętego przez pożar, fotografię biblijnej strony zamieścił w Internecie.

 

To była jedna z najdziwniejszych chwil w moim życiu, zarówno emocjonalnie, jak i duchowo – mówi w rozmowie z CNN mężczyzna, Isaac McCord. Jak tłumaczy, udostępnił zdjęcie strony, by poprzez Boże Słowo dać ludziom nadzieję.

 

O zdjęciu napisały duże amerykańskie media, treść była udostępniana setki tysięcy razy w mediach społecznościowych. Wielu komentatorów uważa, że zarówno figura Chrystusa jak i biblijna karta to znaki nadziei, poprzez które Bóg wzywa dotkniętych tragedią Amerykanów do ufności.

Źródło: PCh24.pl

Komentarze

Zobacz także

Schizma w Kościele. Dwóch biskupów stawia się poza Kościołem!

Redakcja malydziennik

Trzy elementy bez których nie ma (dobrej) modlitwy. POZNAJ sekret wielkiego mistyka!

Niesamowite świadectwo! Adam Sokół w myślach zawołał do Boga, a Ten mu …

Redakcja malydziennik
Ładuję....