WYDARZENIA

Córki idą w ślady matek. Także w kwestii ABORCJI

Jak matka, taka córka. Nowe kanadyjskie badania wykazały, że częściej na aborcję decyduję się te nastolatki, których matki także usunęły ciążę.

Wyniki badań opublikowano w styczniu w "Canadian Medical Association Journal”. Pokazuje ono również, że nastolatki, które miały kilka aborcji, mają matki, które także zabiły kilkoro dzieci. 

 

"Badania pokazują, że istnieje powiązanie między matkami i córkami w czasie pierwszej ciąży kończącej się porodem żywym" – komentują wyniki badań dr Joel Ray i Ning Liu. „Chcieliśmy sprawdzić, czy ta sama tendencja występuje w przypadku ciąż zakończonych aborcją".

 

Medical Xpress donosi, że naukowcy zgromadzili dane z Instytutu Nauk Klinicznych na temat 431 623 córek i ich matek w Ontario.

 

Spośród nich 73 518 córek miało matki, które miały co najmniej jedną aborcję. Naukowcy zauważyli: "Ponieważ większość aborcji (94,5%) wystąpiła przed 15 tygodniem ciąży, jest mało prawdopodobne, aby przyczyną była genetyczna lub wrodzona wada płodu, w większości przypadków były to tak zwane wskazania społeczne”.

 

Naukowcy stwierdzili, że problem zasługuje na więcej badań. Na razie nie brali oni pod uwagę ojców, stanu cywilnego czy wykształcenia. "Nie wiemy, jakie czynniki powodują to powiązanie, ponieważ wykraczały one poza zakres naszych badań" – powiedział Ning Liu. "Wcześniejsze badania wykazały większe prawdopodobieństwo aborcji w przypadku nastolatków, jeśli młoda kobieta ma słabe wyniki w nauce, nie wychowuje się z biologicznym ojcem, żyje w biedzie i nie ma odpowiedniego wsparcia”.

 

Wskaźnik ciąż u nastolatek w Kanadzie wynosi 28 na 1000. Ponad połowa dokonuje aborcji. I to często nie raz.

Źródło: LifeNews.com/MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Rzecznik Praw Obywatelskich nie zna prawa? Wbrew ustawom i wyrokowi TK kwestionuje WOLNOŚĆ SUMIENIA

Redakcja malydziennik

Nowe fakty nt. zmarłego Michaela Jacksona. Okazało się, że … wykastrowali go by miał niski głos!

Już żadnemu dziecku nie zrobią krzywdy! Tak zabawiały się pielęgniarki z niemowlęciem! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....