POLITYKA

Coraz większy problem Francji z muzułmanami. Złudzeń nie ma ani rząd, ani parlament. Muzułmanie NIGDY się nie zasymilują

Francuskie ministerstwo wydało raport o formacji imamów. Nie wróży to dobrze dla przyszłości tego kraju. Szczególnie, że wcześniejsze badania także wykazały klęskę.

Miesiąc temu, senacki raport wykazał bezskuteczność rządowych programów deradykalizacji muzułmańskiej młodzieży.

 

W czwartek z kolei ministerstwo oświaty i spraw wewnętrznych wydało 70-stronicowy raport na temat formacji imamów, która miała zapobiegać ich radykalizacji. Okazało się to być niemożliwym.

 

Francuzi mają obecnie 1800 imamów – podaje Radio Watykańskie. Zdaniem autorów raportu wymykają się oni jakiekolwiek kontroli ze strony państwa. Ponadto okazuje się, że formacja uniwersytecka z zakresu islamologii, która miała zapobiegać radykalizacji imamów, jest przez nich otwarcie krytykowana. Odrzucają oni akademicką interpretację Koranu.

 

Raport odradza także formowanie duchownych muzułmańskich na publicznych uniwersytetach i wręczanie im dyplomów. Stanowiłoby to pogwałcenie świeckości państwa, które nie może dyktować imamom, czego mają nauczać wiernych.

 

Raport pozytywnie natomiast ocenia pomysł, by formować imamów w zakresie religioznawstwa i laickości państwa. Problem jednak w tym, że imamowie rzadko uczęszczają na takie zajęcia, przede wszystkim z powodu słabej znajomości języka francuskiego.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Krwawy zamach w Jerozolimie. Terrorysta wjechał ciężarówką w pieszych

Redakcja malydziennik

Kaczyński: musimy starać się porozumieć z Niemcami

Skandal! Wielka Brytania deportuje Polaków, którzy nie mają pracy

Ładuję....