ARCHIWUM

Co za skandal! Bieńkowska cały czas siedzi w Brukseli i krytykuje nasze państwo: kraje takie jak Polska są zagrożeniem dla UE

UE uważa eurosceptyczne kraje członkowskie za większe zagrożenie dla Wspólnoty niż jej opuszczenie przez Wielką Brytanię – oceniła unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług Elżbieta Bieńkowska. I oczywiście najbardziej dostało się Polsce. Jej słowa cytuje agencja AFP, a za nią – internetowe wydanie tygodnika "Der Spiegel". Taka antypolska postawa Polki powinna spotkać się z odpowiednią reakcją.

Wypowiedź Bieńkowskiej zrelacjonowała francuska agencja AFP oraz niemieckie media. 

 

Bieńkowska powiedziała: – Brexit był wstrząsem dla wszystkich, ale teraz – i biorę pełną odpowiedzialność za te słowa – i nie mam tu na myśli Polski, lecz kraje takie jak Polska – są przedstawiane jako większe zagrożenie dla spójności UE niż Brexit – powiedziała Bieńkowska w Krakowie podczas debaty w ramach Dialogu Obywatelskiego.

 

Odpowiadając na pytania publiczności, unijna komisarz wskazała na kwestie sporne między Komisją Europejską a rządem PiS, w tym odmowę relokacji uchodźców, zmiany mające dać władzom kontrolę nad organizacjami pozarządowymi czy niewstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej.

 

Bieńkowska za swoje antypolskie działania, bo tak to trzeba interpretować, powinna ponieść konsekwencje. Bo jej działania, zwłaszcza na forum międzynarodowym szkodzą polskiemu interesowi. 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Naprawdę brutalna ingerencja komisarza Timmermansa w proces legislacyjny w Polsce

Redakcja malydziennik

Poznaj modlitwę bezsilnych, która uzdrawia

Redakcja malydziennik

UWAGA! Masz szansę na pojednanie się z … Bogiem! We wtorek rusza noc konfesjonałów!

Redakcja malydziennik
Ładuję....