POLITYKA

Co za odkrycie! Specjaliści uznali je za najważniejsze w historii. ZOBACZ!

Archeolodzy z Egiptu i Niemiec odkryli ogromny, ośmiometrowy posąg, wykonany z kwarcytu. Był on zanurzony w wodzie gruntowej w slumsach Kairu. Znalezisko najprawdopodobniej przedstawia czczonego faraona Ramzesa II, który rządził Egiptem ponad 3 tysiące lat temu.

 

Odkrycia, które okrzyknięto przez Ministerstwo Starożytności jednym z najważniejszych w historii, dokonano w starożytnym mieście Heliopolis, które znajduje się we wschodniej części obecnego Kairu, w pobliżu ruin świątyni Ramzesa II. „Znaleźliśmy popiersie posągu i dolną część głowy, a teraz usunęliśmy głowę i odkryliśmy koronę, prawe ucho i fragment prawego oka” – powiedział minister Ministerstwo Starożytności Khaled al-Anani.

 

 

 

Archeolodzy razem z urzędnikami, lokalnymi mieszkańcami i przedstawicielami mediów byli świadkami tego, jak koparka wyciągnęła głowę posągu z wody.

 

 

 

Wspólna egipsko-niemiecka wyprawa odkryła również fragment innej statuy. Była to górna część wapiennego posągu naturalnej wielkości faraona Seti II, wnuka Ramzesa II. Część, którą znaleziono miała 80 cm długości.

 

 

 

Eksperci będą teraz próbować wyodrębnić pozostałe fragmenty obu rzeźb, by móc je odtworzyć. 

 

Źródło: tvn24.pl

Komentarze

Zobacz także

Oto jaka wygląda lewacka tolerancja. Czarnoskóra dziewczyna bije białą, bo ta popiera Trumpa

Redakcja malydziennik

WRESZCIE! Rząd bierze się za oszustów podatkowych

Redakcja malydziennik

Bezdomni niczym króliki doświadczalne. Czy koncern farmaceutyczny odpowie za takie praktyki?

Redakcja malydziennik
Ładuję....