WYDARZENIA

Co za ignorancja! 20 proc. Brytyjczyków sądzi, że narodzenie Jezusa świętujemy w…

Takich wyników nikt się nie spodziewał. Około 20 proc. dorosłych Brytyjczyków nie wie, że Boże Narodzenia to pamiątka narodzin Jezusa.

Badacze History Channel i Onepoll.com przeprowadzili ankietę wśród 2000 dorosłych Brytyjczyków i ku zdumieniu odkryli, że co piąty respondent nie znał prawdziwego znaczenia świąt Bożego Narodzenia. Ankieta została przeprowadzona w związku z premierą filmu dokumentalnego "The Real Jesus of Nazareth" z udziałem aktora Roberta Powella.

 

„Jedna na 20 badanych osób myślała, że narodzenie Jezusa świętujemy w czasie Wielkanocy, a wtedy przecież wspominamy jego śmierć i zmartwychwstanie” – komentują autorzy badania. 

 

„Jedna na dziesięć osób nie była w stanie podać nazwy Betlejem, miasta uważanego za miejsce narodzenia Jezusa. 10 procent badanych nie było świadomych, że Jezus urodził się w stajni, wśród zwierząt”.

 

"Dla wielu z nas Święta Bożego Narodzenia to czas spotkania z bliskimi” –  powiedział „The Independent” rzecznik History Channel.  „Niestety badania ewidentnie pokazują, że ludzie stają się coraz bardziej nieświadomi prawdziwego powodu, dla którego akurat tego dnia świętujemy”. 

 

Oto skutki laicyzacji i dechrystianizacji!

Źródło: christianpost.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Ta kobieta ODMÓWIŁA zabicia swojego nienarodzonego dziecka! Poruszające świadectwo!

OTO jak dobrze pokonać skuteczność magii! WAŻNE!

Ochotnicza Straż Pożarna ratuje US Army. Wypadek armii amerykańskiej w Polsce!

Redakcja malydziennik
Ładuję....