CYWILIZACJA

Co za akcja! Europa umiera, ratunkiem jest tylko…

Setki pustych wózków dziecięcych ustawiono w niedzielę wokół Koloseum podczas manifestacji, której uczestnicy zwracali uwagę na pogłębiający się we Włoszech kryzys demograficzny. Do władz apelowano o skuteczną politykę prorodzinną.

W obchodzony w niedzielę we Włoszech Dzień Matki pod antyczny amfiteatr przybyły tysiące rodzin. Do pustych wózków włożono kartki z hasłami "Więcej dzieci, więcej Włoch" i "Znikamy".

 

Organizator protestu, prezes krajowego forum stowarzyszenia rodzin Gianluigi De Palo, powiedział wyjaśniając jego motywy: "W Święto Matki chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej na kwestię dotyczącą najbliższych 20 lat we Włoszech, na to, że rodzi się coraz mniej dzieci".

 

Wyraził nadzieję, że w następnej ustawie budżetowej rząd przeznaczy więcej środków dla rodzin i na wspieranie rozrodczości. "Tu stawką jest istnienie naszego kraju i przyszłość naszych dzieci" – przekonywał De Palo.

 

"Obecnie narodziny dziecka są jedną z podstawowych przyczyn zubożenia. Młodzi ludzie chcieliby mieć dwoje i więcej dzieci, ale nie są w stanie spełnić swego marzenia" – ocenił.

 

Według niego od 40 lat kolejne rządy składają puste deklaracje pomocy dla rodzin i "nic dla nich nie robią".

 

Uczestników inicjatywy "Puste wózki" pozdrowił papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w południe w Watykanie. "Przyszłość naszego społeczeństwa wymaga konkretnej uwagi dla życia i macierzyństwa" – powiedział papież.

 

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Po Nowym Roku fala podwyżek. Zobacz co zdrożeje

Redakcja malydziennik

PILNE! Strzelanina we Francji. Ciężko zraniono…

Adam Gaafar

Narkotykowa apokalipsa. Jeszcze trochę a Europejczycy się zaćpają!

Redakcja malydziennik
Ładuję....