ARCHIWUM

Co ten Michnik wygaduje! "Bardziej obawiam się rządów partii Jarosława Kaczyńskiego niż Putina"

Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik udzielił wywiadu kanałowi informacyjnemu czeskiej telewizji publicznej ČT24. W czasie rozmowy Michnik został zapytany o o stosunek Polaków do Rosji i prezydenta Władimira Putina. Okazję tę wykorzystał, by po raz kolejny zaatakować rząd Prawa i Sprawiedliwości.

– Mnie się wydaje, że ta polityka naszego rządu, która jest prowadzona od dwóch lat, jest polityką osłabiającą Polskę. Ona izoluje Polskę w Europie, to jest destrukcja polskiego wojska, to jest destrukcja systemu państwa prawa, to jest destrukcja trójpodziału władzy, i to jeszcze nie jest koniec tej destrukcji – stwierdził Michnik.

 

– Prawdę mówiąc, jeżeli chodzi o Polskę, to ja się bardziej obawiam rządów partii Jarosława Kaczyńskiego niż Putina, chociaż Putina nie noszę w sercu. Uważam, że jest to polityk bardzo niebezpieczny i dla Rosji, i dla świata – zaznaczył redaktor naczelny „GW”.

czerski błysk
"prawdę mówiąc jeżeli chodzi o Polskę, to ja się bardziej obawiam rządów partii PJK niż Putina, chociaż P. nie noszę w sercu" pic.twitter.com/IGdyaXOf3a

— grzegorz dabrowski (@gd7171) 10 października 2017

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Die Welt: Tusk MIERNY, Unia PODZIELONA, Polska ZEMŚCI SIĘ. Czego spodziewają się Niemcy? "Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna"

Redakcja malydziennik

Mocni bracia z Bronksu! Wchodzą w sam środek ostrej bijatyki i krzyczą: „W imię Boże, przestańcie!”

Redakcja malydziennik

Rzepliński wydał 55 tys. złotych publicznej kasy na … kolacje z sędziami! Oby żyło się lepiej!

Redakcja malydziennik
Ładuję....