RELIGIA

Co tak naprawdę Papież mówi o Rodzinie. ZOBACZ!

Już dostępna jest po polsku nowa książka Franciszka pt. „Rodzina uratuje świat!”. Mały Dziennik rekomenduje tę wyjątkową pozycję!

Publikacja przedstawia „Wielką Katechezę o Rodzinie”, głoszoną systematycznie przez Papieża podczas środowych audiencji generalnych, w okresie gorących dyskusji towarzyszących obradom Synodu o Rodzinie. Zbiór stanowi komplet katechez papieskich na ten temat. „Ta książka powinna trafić do każdej polskiej rodziny!” – uważa wydawca.

 

Papież rozczarował liberałów i prezentuje tradycyjne nauczanie Kościoła Katolickiego względem seksualności człowieka i bioetyki. Dlatego ten cykl katechez sam w sobie stanowi dużą wartość. Ta książka to żywe słowa papieża, proste, skierowane bezpośrednio do odbiorców. Franciszek to papież dostępny, łagodny, jakiego znamy i jakiego pokochali wierni.

 

To wyjątkowa książka, także dlatego, że nie jest wywiadem (jak wydana obecnie książka „Miłosierdzie to imię Boga” przez Znak), albo dokumentem – adhortacją czy encykliką, pisaną przez gremium ghostwriterów. Nie jest też przypadkowym zbiorem wyrwanych z kontekstu cytatów, jak wiele dostępnych na rynku papieskich publikacji.

 

Każda katecheza opiera się na konkretnym tekście biblijnym. Koncentruje się wokół osób tworzących rodzinę – rodzice, dzieci, dziadkowie, objawieniu planu Boga wobec człowieka – powołaniu do małżeństwa, byciu kobietą lub mężczyzną oraz wokół współczesnych problemów, takich jak choroby, praca, żałoba, zranienia czy przekazywanie wiary.

 

 

Publikacja jest wynikiem współpracy Instytutu Globalizacji z watykańskim Liberia Editrice Vaticana. Wstęp do wydania napisał metropolita diecezji charkowsko-zaporoskiej bp Jan Sobiło, a szerokie omówienie katechez przygotował znany i ceniony teolog ks. prof. Robert Skrzypczak.

 

Wszelkie informacje o książce dostępne są na Facebooku: www.facebook.com/FranciszekRodzina/

 

Książkę można zamawiać poprzez stronę www.globalizacja.org

Źródło: Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

CZY WIEDZIAŁEŚ? Nieznana historia egzorcyzmu, jaki wykonał Jan Paweł II

Redakcja malydziennik

Ten Niemiec ma rację. To nie muzułmanie są prześladowani, a…

Redakcja malydziennik

W imię polepszenia relacji z Chinami Watykan nakazuje ustąpić biskupom-męczennikom. Ich miejsce zajmą kolaboranci!

Redakcja malydziennik
Ładuję....