ARCHIWUM

Co naprawdę powiedział kard. Reinhard Marx? Nie wiadomo, bo spór trwa nawet między niemieckimi mediami!

Zamieszanie wokół wypowiedzi kard. Reinharda Marxa trwa. I nie chodzi o to, co powiedział, a o to, że trwa spór, czy rzeczywiście powiedział to, co powiedział.

I nie jest to żart. Deutche Welle twierdzi, że kardynał opowiedział się za błogosławieniem związków gejowskich (co byłoby przekroczeniem granic), ale „Frankfurter Allgemaine Zeitung – na podstawie tego samego wywiadu formułuje opinię przeciwną, że kardynał uznał jedynie potrzebę duszpasterskiej opieki (co do tego nie ma sporu, każdy jej potrzebuje), a odrzucił błogosławieństwo. 

 

Tłumacze też są w kropce. Catholic News Agency i Catholic Herald twierdzą, że kardynał jest za błogosławieństwem, ale już Catholic News Service uważa, że jest przeciw. A kardynał odmawia dalszych wypowiedzi (trudno się dziwić). 

 

Po całym tym zamieszaniu jedno jest pewne: próba zadowolenia wszystkich i takiego formułowania myśli, żeby nikogo nie urazić kończy się kompletnym brakiem komunikatywności. A szkoda, bo akurat w tej kwestii potrzeba całkowitej jednoznaczności i precyzji, żeby nie powiększać zamieszania, które już jest.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: Catholic News Agency/CatholicNewsService/CatholicHerald.co.uk/Deutsche Well

Komentarze

Zobacz także

Znany fizyk straszy świat! "Ludzie muszą znaleźć sposób na osiedlenie się poza Ziemią", gdyż …

Redakcja malydziennik

Kard. Kasper chce dalszego niszczenia nauki Kościoła. "W szczególnych przypadkach"

Redakcja malydziennik

Papież zachęca nas do tego, byśmy znosili dzielnie tych, którzy są natrętni i naprzykrzający się

Redakcja malydziennik
Ładuję....