RELIGIA

Co naprawdę powiedział kard. Reinhard Marx? Nie wiadomo, bo spór trwa nawet między niemieckimi mediami!

Zamieszanie wokół wypowiedzi kard. Reinharda Marxa trwa. I nie chodzi o to, co powiedział, a o to, że trwa spór, czy rzeczywiście powiedział to, co powiedział.

I nie jest to żart. Deutche Welle twierdzi, że kardynał opowiedział się za błogosławieniem związków gejowskich (co byłoby przekroczeniem granic), ale „Frankfurter Allgemaine Zeitung – na podstawie tego samego wywiadu formułuje opinię przeciwną, że kardynał uznał jedynie potrzebę duszpasterskiej opieki (co do tego nie ma sporu, każdy jej potrzebuje), a odrzucił błogosławieństwo. 

 

Tłumacze też są w kropce. Catholic News Agency i Catholic Herald twierdzą, że kardynał jest za błogosławieństwem, ale już Catholic News Service uważa, że jest przeciw. A kardynał odmawia dalszych wypowiedzi (trudno się dziwić). 

 

Po całym tym zamieszaniu jedno jest pewne: próba zadowolenia wszystkich i takiego formułowania myśli, żeby nikogo nie urazić kończy się kompletnym brakiem komunikatywności. A szkoda, bo akurat w tej kwestii potrzeba całkowitej jednoznaczności i precyzji, żeby nie powiększać zamieszania, które już jest.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: Catholic News Agency/CatholicNewsService/CatholicHerald.co.uk/Deutsche Well

Komentarze

Zobacz także

Cyganka będzie ogłoszona błogosławioną! Gdy umierała, miała zaledwie 23 lata. Teraz Kościół Katolicki wyróżni ją spośród wiernych

Chrześcijański gubernator kontra 200 tys. muzułmanów. O co poszło?

Redakcja malydziennik

Kościół będzie mu zawsze wdzięczny. ZOBACZ, o kim mówi Franciszek!

Redakcja malydziennik
Ładuję....