RELIGIA

Co naprawdę powiedział kard. Reinhard Marx? Nie wiadomo, bo spór trwa nawet między niemieckimi mediami!

Zamieszanie wokół wypowiedzi kard. Reinharda Marxa trwa. I nie chodzi o to, co powiedział, a o to, że trwa spór, czy rzeczywiście powiedział to, co powiedział.

I nie jest to żart. Deutche Welle twierdzi, że kardynał opowiedział się za błogosławieniem związków gejowskich (co byłoby przekroczeniem granic), ale „Frankfurter Allgemaine Zeitung – na podstawie tego samego wywiadu formułuje opinię przeciwną, że kardynał uznał jedynie potrzebę duszpasterskiej opieki (co do tego nie ma sporu, każdy jej potrzebuje), a odrzucił błogosławieństwo. 

 

Tłumacze też są w kropce. Catholic News Agency i Catholic Herald twierdzą, że kardynał jest za błogosławieństwem, ale już Catholic News Service uważa, że jest przeciw. A kardynał odmawia dalszych wypowiedzi (trudno się dziwić). 

 

Po całym tym zamieszaniu jedno jest pewne: próba zadowolenia wszystkich i takiego formułowania myśli, żeby nikogo nie urazić kończy się kompletnym brakiem komunikatywności. A szkoda, bo akurat w tej kwestii potrzeba całkowitej jednoznaczności i precyzji, żeby nie powiększać zamieszania, które już jest.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: Catholic News Agency/CatholicNewsService/CatholicHerald.co.uk/Deutsche Well

Komentarze

Zobacz także

NIESAMOWITE! Oto czwarty świadek cudów fatimskich! ZOBACZ!

Czym się karmisz? Ofiaruj to Chrystusowi! Poznaj niezawodny sposób uzdrowienia

To ON będzie nowym POTĘŻNYM patronem Europy? Chce tego kardynał Dziwisz!

Redakcja malydziennik
Ładuję....