WYDARZENIA

Co dzieje się z Robertem Lewandowskim? Napływają niepokojące informacje!

Kontuzja Roberta Lewandowskiego to wcale nie przeszłość. "Na tę chwilę nie mogę dać gwarancji, że Robert zagra. Na pewno nie będziemy ryzykować" – powiedział Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski.

"Niedzielne badania niewiele zmieniły. Zrobiliśmy je, by upewnić się, że nie dolega mu nic poważnego. W kolejnych dniach okaże się, czy będzie gotowy do gry. Nie chcemy podejmować zbędnego ryzyka" – doprecyzował lekarz kadry.

 

Jaroszewski podkreślił, że obecnie nie zanosi się, aby Lewandowski miał brać udziału w treningach razem z reprezentacyjnymi kolegami. "Nie wiem, kiedy będzie mógł je rozpocząć. Musimy bardzo spokojnie obserwować pracę z fizykoterapeutami" – dodał także, że nie wiadomo, czy gwiazda polskiej reprezentacji wystąpi w meczu z Urugwajem: "Nie mogę teraz powiedzieć, że zagra w piątkowym spotkaniu".

 

Wiemy za to dokładnie jaki rodzaj kontuzji dokucza Robertowi Lewandowskiemu. "To uraz na granicy przeciążenia i naciągnięcia mięśnia półścięgnistego-półbłoniastego w udzie. To mniejszy mięsień niż dwugłowy uda, ale o tej samej funkcji. Ten uraz był doleczony, ale w ostatnim meczu ligowym poczuł dyskomfort. Stąd nasze badania i spokojne podejście do jego ewentualnej gry" – wytłumaczył Jaroszewski.

 

A nam pozostaje trzymać kciuki i oglądać reprezentację nawet bez RL9.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Nie chcesz posłać dziecka do żłobka? Przez nową ustawę nie będzie wyboru!

Co za akcja! Europa umiera, ratunkiem jest tylko…

GENIALNA odpowiedź hiszpańskich katolików! Po Madrycie jeździ autobus z hasłami przeciwko … transseksualizmowi! Lewica wściekła!

Redakcja malydziennik
Ładuję....