ARCHIWUM

Co będzie z jezuitami w Watykanie? Stolica Apostolska podpisała z nimi nową umowę w związku ze zmianami w papieskich mediach

Jezuici zawsze zajmowali się nauką (poza czasem gdy towarzystwo było rozwiązane), a od lat .30 XX wieku także mediami. Razem z reformami Franciszka przyszły jednak zmiany w ich funkcjonowaniu.

Sekretariat ds. Komunikacji podpisał umowę z Towarzystwem Jezusowym odnośnie dalszej pracy jezuitów w watykańskich mediach. Ich rola na tym polu zawsze była kluczowa, ponieważ to właśnie temu zakonowi Stolica Apostolska w 1931 r. powierzyła Radio Watykańskie. Przed dwoma laty papieska rozgłośnia została włączona do nowopowstałego Sekretariatu ds. Komunikacji, łączącego wszystkie watykańskie media. Stąd też potrzeba określenia nowej roli jezuitów w tym dziele.

 

Podpisując umowę prefekt Sekretariatu przypomniał historyczne dokonania jezuitów oraz gotowość, z jaką podjęli się pracy w nowych warunkach. Prałat Dario Viganò podziękował im za to w imieniu własnym i Papieża Franciszka. Natomiast delegat generała jezuitów przypomniał, że powołaniem Towarzystwa Jezusowego jest służyć, tak jak chce tego Kościół. Teraz pracę w mediach podejmujemy z tym większą radością, bo wiemy, że możemy wnieść wkład w reformy, których pragnie Ojciec Święty – powiedział ks. Juan Antonio Guerrero Alves.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Szach-mat zwolennicy „uchodźców”: imam-imigrant szerzył mowę nienawiści w szwajcarskim meczecie

Redakcja malydziennik

To ON będzie nowym POTĘŻNYM patronem Europy? Chce tego kardynał Dziwisz!

Redakcja malydziennik

To hit Internetu. Zobacz co zrobił Trump

Redakcja malydziennik
Ładuję....