POLITYKA

Cięty język Beaty Szydło znów w formie! Po prostu ZMASAKROWAŁA Donalda Tuska!

"Unia Europejska to nie Donald Tusk" – tak premier Beata Szydło odpowiedziała na pytanie włoskiego dziennika "La Repubblica" o relacje z UE po zatwierdzeniu Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej.

W opublikowanej w niedzielę rozmowie polska premier dodała, że "UE ma bardzo głębokie znaczenie dla Polski i nie może ograniczać się do tego nazwiska".

 

"Uczynimy wszystko, by umocnić zasady europejskie" – zapewniła.

 

Odnosząc się do sporu wokół kandydatury Tuska na drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej premier Szydło wyjaśniła: "Moje obiekcje nie są związane z panem Tuskiem, ale z faktem, że kraj, z którego pochodzi kandydat powinien udzielić mu swego poparcia, zwłaszcza, jeśli jest to tak ważne stanowisko".

 

Mówiąc o relacjach z Rosją Władimira Putina szefowa rządu przyznała, że wie, iż kraje południa UE, w tym Włochy, są bardziej tolerancyjne wobec Moskwy.

 

"Wiem to dobrze i dlatego rozmawiamy jasno z naszymi sojusznikami. Polska postanowiła prosić zawsze stanowczo, aby nie zdejmowano sankcji ekonomicznych wobec Rosji dopóty dopóki nie będą szanowane porozumienia z Mińska w sprawie Ukrainy" – oświadczyła Szydło.

 

"My odczuwamy realne zagrożenie rosyjską agresją w naszym regionie" – powiedziała.

 

Premier pytana o kwestię sprzeciwu wobec przyjmowania migrantów w ramach unijnego planu, odparła: "Polska przyjmuje ponad milion uchodźców z Ukrainy. Ale my uważamy, że tak skonstruowana, jak teraz polityka migracyjna UE nie jest skuteczna".

 

"Musimy dostarczać na miejsce pomoc ludziom tam, gdzie jej potrzebują" – powiedziała szefowa polskiego rządu.

 

Oceniając podpisaną w sobotę Deklarację Rzymską, wyznaczającą perspektywy dla Unii, premier oświadczyła, że "nie szanuje dogłębnie pragnień wszystkich, ale to dobra deklaracja, gdyż odzwierciedla fundamentalne interesy Unii i także Polski".

 

Szefowa rządu powtórzyła też sprzeciw Polski wobec koncepcji Unii dwóch prędkości, gdyż to jej zdaniem grozi rozpadem UE.

 

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

Źródło: sw/ lm/ mag/

Komentarze

Zobacz także

Szaleństwo politpoprawności w wykonaniu posłanki Lubnauer. Porównuje zamachy terrorystyczne do wypadków…

Redakcja malydziennik

Polonofobka Steinbach odchodzi z partii Merkel

Redakcja malydziennik

Brytyjczycy łapią się za głowę! Dostali właśnie rachunek za wyjście z Unii opiewa na… 100.000.000.000 €

Ładuję....