CYWILIZACJA

Cierpi z jej powodu jedna piąta młodych matek! A lekarze to IGNORUJĄ

Tysiące świeżo upieczonych matek jest pozostawionych bez opieki – alarmuje raport przygotowany przez brytyjskich naukowców z Royal College of Obstetricians and Gynaecologists. Lekarze ignorują depresję poporodową.

Z przedstawionego właśnie raportu wynika, że tylko siedem procent kobiet doświadczających stanów depresyjnych w czasie ciąży lub po porodzie kierowanych jest do specjalisty. Te, którym uda się dostać skierowanie, na wizytę czekają kilka miesięcy. Wiele z kobiet, które dostały się do specjalisty, nie było faktycznie leczonych. Brytyjscy ginekolodzy i położnicy określili ten stan jako skandaliczny.

 

Z omawianego raportu wynika, że tylko kilka procent kobiet otrzymuje fachową poradę. Pozostałe są często ignorowane, tłumaczy im się, że to normalne, że większość kobiet przeżywa stany depresyjne podczas ciąży i po porodzie. I że to na pewno minie, tylko muszą cierpliwie czekać.

 

Z brytyjskich danych wynika, że jedna piąta matek (140 tys.) cierpi z powodu depresji, stanów lękowych i innych problemów psychicznych w trakcie ciąży lub w pierwszych miesiącach po urodzeniu dziecka.

 

Samobójstwo to najczęstsza przyczyna zgonów kobiet w ciąży i młodych matek, które nie otrzymują fachowej pomocy na czas. 

Źródło: dailymail.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Przy in vitro doszło do pomyłki. Kobieta urodziła nie swoje dziecko. Winnego nie ma

Redakcja malydziennik

Oni kontrolują Twoje decyzje. Zobacz kto

Redakcja malydziennik

Miała nie przeżyć… Poznaj historię wybudzonej ze śpiączki AGNIESZKI!

Redakcja malydziennik
Ładuję....