RELIGIA

„Chrześcijanie zaparkowani”. Franciszek bardzo ostro jedzie po…

Papież Franciszek skrytykował we wtorek w homilii postawę „leniwych chrześcijan”, w tym także biskupów i księży, którzy nie są aktywni, a Kościół traktują jak „dobry parking”. Papież mówił o tym podczas mszy w kaplicy Domu świętej Marty w Watykanie.

„Leniwi chrześcijanie to ci, którzy nie chcą iść naprzód, nie walczą o to, by coś się zmieniło, o nowe rzeczy, które byłyby dobre dla wszystkich”- powiedział Franciszek.

 

“To chrześcijanie zaparkowani; znaleźli w Kościele dobry parking. A kiedy mówię o chrześcijanach, mam na myśli świeckich, księży, biskupów, wszystkich” – wyjaśnił.

 

Zauważył następnie: “Oni żyją ze wszystkimi możliwymi gwarancjami”.

 

Wyraził przekonanie, że to nadzieja czyni chrześcijan odważnymi. „Leniwi chrześcijanie jej nie mają, są na emeryturze”-zauważył. Jak stwierdził dobrze jest iść na emeryturę po wielu latach pracy.

 

„Ale spędzić całe życie na emeryturze to coś okropnego”- ocenił Franciszek.

 

„Przypomina mi się to, co kiedy byłem dzieckiem, mówili nam dziadkowie: +uważaj na stojącą wodę, ona nie płynie, ale pierwsza gnije+”- dodał papież.

 

Położył nacisk na potrzebę otwartości oraz przezwyciężenia egoizmu. „Chrześcijanie na parkingu to egoiści. Patrzą tylko na siebie, nie potrafią podnieść głowy, by spojrzeć na Boga”- mówił.(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Kard. Gerhard Müller nie jest już prefektem Kongregacji Nauki Wiary. Ważną dykasterię przejmie jezuita!

To Koran ustanawia wyższość muzułmanina nad chrześcijaninem. Czy wobec tego jest szansa dialogu?

ZOBACZ jak Fatima zmieniła bieg historii!

Redakcja malydziennik
Ładuję....