ARCHIWUM

Chrześcijanie w stanie KRYTYCZNYM! Grupy radykałów znów napadają na modlących się ludzi

Chrześcijanie uczestniczący w nabożeństwie w wiosce Jaripara, położonej w okręgu Dantewada w stanie Chhattisgarh w Indiach, zostali brutalnie zaatakowani przez podejrzanych hinduskich radykałów w niedzielę, 15 października – informuje International Christian Concern (ICC). Dwie osoby w stanie krytycznym trafiły do szpitala.

Według świadków około 300 osób okrążało kościół, kiedy odbywało się nabożeństwo. Modlących się chrześcijan wyciągnięto ze świątyni na ulicę, a jej wnętrze zostało zdemolowane i podpalone. Żądano, by wyznawcy Jezusa publicznie wyrzekli się swojej wiary. Kiedy odmówili, zostali zaatakowani kijami. Napastnicy nie mieli litości ani dla kobiet, ani dla dzieci. 

 

W wyniku napaści wielu chrześcijan zostało rannych, w tym Raju Sodi i Sangetha Kartami, którzy ponieśli ciężkie obrażenia głowy i rąk. Ich stan jest określany jako krytyczny. 

 

"Atak na chrześcijan z Jaripary jest nieludzki i trzeba go potępić. Te ataki pojawiają się w związku ze zbliżającymi się wyborami państwowymi.  Hinduscy radykałowie prowadzą kampanię nienawiści przeciwko mniejszościom religijnym w celu osiągnięcia politycznych korzyści” – wyjaśnia pastor, który chciał pozostać anonimowy. 

 

William Stark, Regionalny Dyrektor ICC, powiedział: "Ataki na chrześcijan i ich miejsca kultu w Indiach stają się niemal codziennym zjawiskiem”. Chrześcijanie nie mogą więc czuć się bezpiecznie w tym kraju.

Źródło: hellochristian.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Minister Gliński przeprasza TRZY osoby. Zaskoczeni?

Redakcja malydziennik

Wojna może wybuchnąć w każdej chwili. Rosjanie są gotowi do zajęcia…

Redakcja malydziennik

Wojna o Trybunał Konstytucyjny nadal trwa! PiS składa nowy projekt!

Redakcja malydziennik
Ładuję....