CYWILIZACJA

Chrystusa w Świebodzinie jednak bez anten na głowie!

– Urządzenia znajdujące się na szczycie figury Chrystusa w Świebodzinie będą usunięte – poinformowała money.pl Kuria Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Wcześniej zaprzeczała, że wie o antenach na szczycie najwyższej figury Jezusa na świecie.

– Bp Tadeusz Lityński polecił usunąć urządzenia znajdujące się na szczycie figury Chrystusa w Świebodzinie, ponieważ ich obecność może ranić wrażliwość wielu osób, zwłaszcza wierzących. Ks. proboszcz Jan Romaniuk przyjął tę decyzję i zobowiązał się do przeprowadzenia demontażu w najbliższych dniach, najpóźniej do 10 maja 2018 r. – brzmi oświadczenie Kurii, wysłane do money.pl.

– Ks. Jan Romaniuk, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, przedstawia obecnie stanowisko zdecydowanie odmienne od tego, które wyrażał w swoich wcześniejszych wypowiedziach dla dziennikarzy oraz w osobiście udzielanych mi wyjaśnieniach. Przyznaje, że w 2016 r. kierowana przez niego parafia zawarła umowę z firmą zajmującą się dostarczaniem usługi dostępu do Internetu. Na mocy tej umowy parafia dokonała użyczenia powierzchni na figurze Chrystusa w celu zamontowania tam urządzeń służących do przesyłu internetowego. W zamian za użyczenie parafia otrzymała bezpłatny monitoring wizualny oraz dostęp do szerokopasmowego Internetu. Mogli z niego za darmo korzystać również pielgrzymi i turyści poprzez tzw. hotspot zlokalizowany w pobliżu figury Chrystusa. Umowa nie przewidywała innych gratyfikacji dla parafii – brzmi oświadczenie rzecznika kurii Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. To właśnie jej podlega świebodzińska parafia.

– W imieniu biskupa diecezjalnego dziękuję dziennikarzom za zajęcie się tą kwestią i za poinformowanie o niej opinii publicznej. Wyrażam przy tym ubolewanie z powodu sposobu, w jaki media były o tej sprawie informowane. Proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie wprowadził w błąd zarówno mnie, jak i dziennikarzy, którzy kontaktowali się z nim osobiście. Mam nadzieję, że obecnie przedstawione wyjaśnienia będą dla Państwa satysfakcjonujące – brzmi oświadczenie przekazane money.pl.

Komentarze

Zobacz także

Zachód umiera. Ratunkiem tylko Bóg!

Redakcja malydziennik

Gowin zmasakrował nienawistnych hejterów! Myśleli, że ulegnie presji. Mylili się

Trwa akcja ratunkowa, ale trzęsienie ziemi zebrało śmiertelne żniwo we Włoszech! A miało zaledwie 4 stopnie

Redakcja malydziennik
Ładuję....