CYWILIZACJA

Chrystusa w Świebodzinie jednak bez anten na głowie!

– Urządzenia znajdujące się na szczycie figury Chrystusa w Świebodzinie będą usunięte – poinformowała money.pl Kuria Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Wcześniej zaprzeczała, że wie o antenach na szczycie najwyższej figury Jezusa na świecie.

– Bp Tadeusz Lityński polecił usunąć urządzenia znajdujące się na szczycie figury Chrystusa w Świebodzinie, ponieważ ich obecność może ranić wrażliwość wielu osób, zwłaszcza wierzących. Ks. proboszcz Jan Romaniuk przyjął tę decyzję i zobowiązał się do przeprowadzenia demontażu w najbliższych dniach, najpóźniej do 10 maja 2018 r. – brzmi oświadczenie Kurii, wysłane do money.pl.

– Ks. Jan Romaniuk, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, przedstawia obecnie stanowisko zdecydowanie odmienne od tego, które wyrażał w swoich wcześniejszych wypowiedziach dla dziennikarzy oraz w osobiście udzielanych mi wyjaśnieniach. Przyznaje, że w 2016 r. kierowana przez niego parafia zawarła umowę z firmą zajmującą się dostarczaniem usługi dostępu do Internetu. Na mocy tej umowy parafia dokonała użyczenia powierzchni na figurze Chrystusa w celu zamontowania tam urządzeń służących do przesyłu internetowego. W zamian za użyczenie parafia otrzymała bezpłatny monitoring wizualny oraz dostęp do szerokopasmowego Internetu. Mogli z niego za darmo korzystać również pielgrzymi i turyści poprzez tzw. hotspot zlokalizowany w pobliżu figury Chrystusa. Umowa nie przewidywała innych gratyfikacji dla parafii – brzmi oświadczenie rzecznika kurii Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. To właśnie jej podlega świebodzińska parafia.

– W imieniu biskupa diecezjalnego dziękuję dziennikarzom za zajęcie się tą kwestią i za poinformowanie o niej opinii publicznej. Wyrażam przy tym ubolewanie z powodu sposobu, w jaki media były o tej sprawie informowane. Proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie wprowadził w błąd zarówno mnie, jak i dziennikarzy, którzy kontaktowali się z nim osobiście. Mam nadzieję, że obecnie przedstawione wyjaśnienia będą dla Państwa satysfakcjonujące – brzmi oświadczenie przekazane money.pl.

Komentarze

Zobacz także

Trzeba skończyć z mitem Andrzeja Wajdy!

Redakcja malydziennik

Leciał z Malezji do Chin, jego szczątki odnaleziono w Tanzanii – po tej katastrofie samolotowej nawet nie odnaleziono wraku

Redakcja malydziennik

Niegdyś wierzono, że jest to antidotum na złego ducha! Dziś leczy ciało i ….

Redakcja malydziennik
Ładuję....